Pogledaj jedan post
Old 18.05.2009., 22:25   #1
Psihoza- dijagnosticirana djetetu od 8 godina

pozdrav....

po prvi put se javljam na ovom forumu i nazalost ne sa lijepom temom u pitanju je bolest psihoza....

imam rodjaka koji ima psihicki bolesno dijete kojem je 8 godina i doktori u Sarajevu su mu ustanovili da boluje od psihoze...

prvi simptomi su mu se pojavili kad je bio vec manje djete jer se samo ljuljao i nije bas bio drustven sa drugom djecom...

nakon par godina tj. prije godinu mu se stanje pogorsalo kao prvo ucitelji su ga ispisali iz skole jer su zakljucili da nije psihicki zdrav...

sada nakon pretraga svih ustanovljeno je da ima psihozu...
dijete vise skoro ni skim ne komunicira osim nesto malo s roditeljima i uopce ne govori razgovjetno kao sto je prije sto je jos gore nanosi sebi ozljede, šamara se i čupa kosu...

pije neke lijekove za smirenje od kojih mu samo dijelimicno bude bolje ali nimalo ne ide napred sa zdravstvenim stanjem... daju mu neke kapi i Apaurine za smirenje pa ako ima tko kakvo strucno misljenje o ovome zelio bih da mi odgovori....

propisan mu je tretman da ide i na lijecenje u Zagrebu ali zbog teske financiske situacije tesko da ce moci doci do Zagrebackih klinika...

uz sve to i otac mu je tesko bolestan ima neku vrstu fobije boji se otvorenog prostora i ne izlazi vani po suncanom vremenu...

tako da ako ima ko kakvo bas strucno misljenje da mi bar malo pomogne da razjasnim o cemu se radi i da to prenesem roditeljima tog djeteta....
vitez82 is offline  
Odgovori s citatom