Pogledaj jedan post
Old 17.11.2012., 01:32   #577
Pozdrav,

Evo samo da napišem kak je prošla moja op. Imam 28g, i prije jedno 2 mj sam dobio peritonzilarni apscess i završio na hitnoj gdje su mi na živo (skalpelom) rezali desnu mandulu i dio nepca u blizini. Samo rezanje nije bilo tako strašno koliko je bilo širenje reza s nekakvom pincetom - skoro sam pao u nesvijest
Dan nakon toga sam se probudio s 3x većom resicom te opet zavrsio na hitnoj i dobio injekciju solumedrola protiv oteklina. Na kontroli iza toga dr. mi je uvaljala papir za operaciju. Samo da kažem da su mi mandule stagnirale jedno 10g bez upala i bilo čeg sličnog, ali bile su prilično razrovane.

Operacija mi je bila prije 4 dana. Prvi dan prijem u bolnici (Vinogradska), drugi dan operacija (opća ETA), treći dan ideš doma. Sama operacija je trajala oko 1,5h i dr. je rekla da se namučila. Tako da, ako je moguće, birajte opću anesteziju jer ako se zakomplicira a na lokalnoj si moglo bi bit jako neugodno. Što se tiče boli; znatno je slabija od one upalne koju sam imao prilikom apscessa. Pijem puno vode, dosta žvačem hranu i popijem Ibuprofen 600 3x na dan. Gutanje mi je čak i lakše naspram onog kod upale.

Sve u svemu zadovoljan sam što sam ih izvadio, mislio sam da će bit puno gore s obzirom na moje g. Tako da, imho, ne treba se bedirat oko operacije jer je puno gore prolazit teške upale i živjet s grobljem od mandula u ustima
longcut is offline  
Odgovori s citatom