Pogledaj jedan post
Old 23.02.2010., 16:39   #60
Quote:
AFARON kaže: Pogledaj post
Da, naravno da je i to moguce... pa prema (jos nekompletiranim) zakonima kvantne fizike, da se pretpostaviti da se nesto cudno dogadja, nemogu cestice tek tako znati kada ih neko promatra..

Moguce je npr. da smo mi u biti u jednom umjetno stvorenom sustavu, tipa danasnjih mmorpg-ova kojih i sami igramo. Sluzimo za zabavu nasim "domacinima" s tim da oni (odnosno mi) nemaju memoriju o nicemu osim o ovom svijetu, a memorija im (nam) se vraca kada umru (umremo) u ovom sustavu. Ono sto su u danasnjim igrama poligoni i pikseli, to su u nasem svemiru (njihovoj igri) atomi, odnosno qvarkovi, fotoni, itd.
To je jako moguc scenarijo, pogotovo ako se uzme u obzir da cemo i mi za koju godinu/desetljece/stoljece praviti umjetne svemirove slicne (da nekazem iste) kao nas (kao i umjetnu inteligenciju slicnu nasoj).

Mogucnosti ima beskonacno, ali dzaba nam sto ih nabrajamo kad neznamo stvarno stanje
Da, postoji dosta knjiga i filmova na tu temu.

Ja sam želio naglasiti da traženje nekog drugog, nama nepoznatog, objašnjenja crvenog pomaka pokraj tako očiglednog, može uroditi samo jalovim filozofskim raspravama.

Vidim, filozofske maštarije ti idu.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom