Pogledaj jedan post
Old 29.09.2013., 18:23   #16
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Uvreda je iznošenje neisitnitosti.Dakle npr.nazvati nekog kretenom a on to nije.
Sa druge strane nazvati nekoga glupim,ako on to zaista i jeste -nije uvreda.
No kako se ne može procjeniti objektivno ko je kakav,a i sam onaj koji vrijeđa,sigurno to ne radi iz dobrote uvreda se mora držati pod određenim nadzorom.
Ali,ako uzimamo u obzir kazne,one ne bi trebale biti jake a situacije bi se trebale ispitati.

Uvođenjem velikih kazni na uvredu,praznu riječ činimo više štete nego koristi i pokušavamo društvo nasilno popraviti.
Ako nekome kažeš nešta loše,nisi ga ubio.Npr.ta kazna pokazuje da je više štete učinjeno nego koristi.Sigurno je sada teže tom kamiondžiji da plati 60000e nego što je onome bilo teško zbog uvreda.
A niko možda ne zna pozadinu priče.

Što se tiče društveno prihvatljivih normi,uvreda se treba kloniti,čisto radi praktičnig razloga,da se atmosfera ne bi podgirjavala.
Ali reći nekome uvredu koja je opravdana je u potpunosti opravdano.

Na koji način bi ti mogao dokazati da je netko glup ili nije ako mu to kažeš? Poslao bi ga na IQ testiranje? Nije to bitno, već je bitno to da ti imaš pravo reći nekome šta misliš o njemu ili onome u što vjeruje.
Pa svatko ima pravo misliti da sam ja glup i reći mi to. Evo, može mi svatko ovdje reći da sam idiotski seronja i da sam retardiran. Obećajem da ga neću tužiti nikome i osobno ću zatražiti imunitet ako treba za tu osobu pred adminima.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom