Tema: Ovisnosti
Pogledaj jedan post
Old 12.07.2014., 20:40   #39
Quote:
stelanova kaže: Pogledaj post
A ne te su vec totalno ovisne, ovo sto ti radis vodi upravo k ovisnosti.Jer ako uzmes za svaku sitnicu tabletu, onda kad budes stvarno bolesna nece ti vise pomoci. Sigurno si imala priliku upoznati one koji uvjek imaju razlog da nesto popiju, tako je i sa tabletama, pri svakoj boljci tableticu, sad si jos mlada pa se jetra brzo mogu regerenirati ali sa godinama je sve teze. Ja neznam koliko ti stvarno cesto uzmes tabletu, ali ako je to redovito onda razmisli malo o tome.
To za "svaku sitnicu" sam mislila da ako me zbilja boli glava, neću čekati da prođe nego ću popiti tabletu da mi bude bolje. Baš zato sam rekla tu frazu jer mnogo ljudi obično čeka da prođe samo od sebe Jer, kako biti usredotočen na nešto drugo ako te boli glava? Daa, moja baka to za jetru spominje stalno Uvijek kaže da smo premladi za tablete što mi je totalno bezveze jer način na koji netko podnosi bol nema veze s godinama. Baš toliko.

U principu, ne znam, tablete poput Andola ili Rapidola ne smatram nečime što može izazvati ovisnost. Rekla bih više da je to na psihičkkoj bazi kada ne znaš razlučiti bol i bol. Tipa, previše odrežeš nokat pa te boli i nonšalantno odeš po nešto protiv bolova To je meni "svaka sitnica" u doslovno prenesenom značenju

Ipak
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom