Pogledaj jedan post
Old 10.05.2016., 21:37   #402
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
nisu samo starija djeca mirnija, nego djeca koja imaju prilike vise se kretati i zadovoljiti potrebu za kretanjem.
s godinama ta potreba za kretanjem nesto se smanjuje, i vise se mogu fokusirati na mirnije aktivnosti, ali sto im je duze omoguceno slobodno kretanje, tim su vece sanse da mogu mirno sjediti (u skolu, kazalistu, kinu....)
Kao što napisah, ja nemam pojma kako se oni ponašaju na satu jer učiteljica to nije komentirala. Moja zapažanja se temelje na njihovom ponašanju kad su kod nas doma ili kad ih gledam tijekom odmora (prozor nam gleda na školsko igralište). Ta starija djeca baš imaju manju potrebu za kretanjem.
Quote:
sto se tice interesa, moja kcer ide u mjesanu grupu u vrticu, 3-7g, u nekim stvarima im se preklapaju interesi, u nekima razdvajaju, a isto tako djeca unutar skupine 6-7 se razlikuju i u interesima i u kognitivnim sposobnostima, kao i oni unutar skupine 3-4
i da, tete neke zajednicke aktivnosti rade sa svima skupa, sto zapravo izgleda divno, i profiriraju obje grupe
I moj sin je išao u mješovitu grupu i znam da to može divno izgledati. Ne tvrdim ja da to ne može funkcionirati, dapače ne tvrdim niti da će stanje biti gore, već samo da se razredna dinamika sigurno mijenja većim brojem starije djece. S obzirom da me je više ljudi (koji uopće ne poznaju moje dijete) pitalo zašto nismo tražili odgodu dojma sam da je to danas trend. Ako želi, svatko ima pravo slijediti trendove, ali nije u redu govoriti da se to ne tiče nikoga drugoga kad ipak nije tako.
Quote:
violetu i big brother ne gleda, jer to mi doma gledamo, i to ima itekako veze s odgojem, a ne odlaskom u skolu.
zapravom vezano uz odgodu skole, imalo bi veze jedino ako ne zelis da ti dijete ostaje samo kod kuce i gleda sto mu padne napamet, da ga duze ostavis u vrticu i imas vecu kontrolu nad sadrzajem koje gleda na tv-u
Ovo je opet bilo moje zapažanje sinovog razreda. Možda je slučajnost da su baš roditelji starije djece liberalniji po pitanju tv-a. Ja recimo znam da moje dijete Violeta ne zanima jer gasi tv kad ju vidi, a kad ga nešto zanima moli i kumi da mu se dozvoli. Za godinu dana ću vidjeti je li to zbog odgoja ili će ipak doći do promjene njegovih interesa.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom