Pogledaj jedan post
Old 13.10.2017., 00:34   #24
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Radi se o dugoročnoj održivosti sustava. Ovaj sustav kojeg imamo da se mirovne isplaćuju zaduživanjem države ne može dugoročno opstati zbog iseljavanja, starenja i smanjivanja broja zaposlenih koji ne rade u državnim ni javnim službama. Možeš li garantirati 20-to godišnjaku koji je počeo raditi da će za nekih 40-tak godina imati mirovinu u ovakvom sustavu i od kojih to novaca?

Što se tiče povećanja mirovine, u ovom sustavu štednje imaš kamatu, a uvijek možeš uplaćivati više pa ćeš i imati više. I to je tvoj novac bez bojazni da će ga jednog dana neki Sanader ili Plenković pokrasti. Nacionalne mirovine bez obzira na staž bi ostavio samo iznimnim slučajevima poput radne nesposobnosti. I tu bi trebalo uvesti stroge kontrole. Naravno takve nacionalne mirovine financirati iz proračuna, nikako iz štednje građana.
Naravno da se moraju uzet krediti jer se mirovine povećavaju svake godine pa treba i više love.
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Neka su si penzići malo izašli na zrak, bar neke koristi od ovog prosvjeda, ako su poslije prosvjeda otišli i u birtiju, bar su malo napunili proračun.

Mislim da te zahtjeve neće vidjeti nikad, pa ni onda, niti mislim da im to treba dati.

Svašta su oni tamo nadrobili, a iz svega toga vidljivo je kako zapravo ne kuže stvarnost, uz to su još i bezobrazni. I ja bih da mi je 15 % veća plaća, ali nije zbog 1. stupa i generacijske solidarnosti.

Sve to što oni trenutno dobivaju, dolazi od današnjih radnika, a današnji radnici će se u njihovim godinama toga moći samo sjećati. Primjerice, mirovine od 2021. idu svima 20 % dolje dekretom, ali nisam čuo da će se i uplate toliko i tako rušiti. Da ne spominjem zdravstveni paket i sve ostalo što su tražili.

Sutra organiziram prosvjed u kojem zahtijevam da janjetina s ražnja pada s neba, svatko tko misli da je ljudsko pravo da janjci padaju s neba je dobrodošao na prosvjed.
To se baba iz sindikata umirovljenika bori za ulaz u sabor.to što predlaže koštalo bi cca 115 milijardi kvna plus još 5 za povećanje od 2009
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nisu ni "obične" mirovine pokrivene realnim uplatama, tj. uplate su daleko prevelike u odnosu na mirovinu koja se dobija.
Problem su sve jer je ispod 20% sa punim stažem.
Problem su povlaštene mirovine (kojih je puno previše, koje su puno prevelike i koje uzimaju preveliki dio kolača) i prevelik postotak prerano umirovljenih.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom