Pogledaj jedan post
Old 10.11.2017., 22:33   #7602
Quote:
el Torro kaže: Pogledaj post
Već se u par postova poprilično razbacuješ znanjem o Njemcima i Njemačkoj, pa me interesira u kojem gradu si živio, koliko dugo i koliko Njemica si ostavio u šoku kad bi im platio bilo što ?
I u kojem "normalnom" njemačkom gradu uspiješ organizirati svoj i život svoje djece javim prijevozom; posao, vrtiće, škole, sport ... bez vlastitog auta ?
Bio sam dovoljno dugo u Njemačkoj jer tamo imam i rodbine i čisto turistički da si dopuštam pisati o cijenama. Plus ovo što se nađe preko skeniranih računa sa tripadvisora (to mi puno bolje zvuči od osobnih iskustava i nagađanja kakve su ovdje prisutna, pa je eto kuglica sladoleda jeftinija nek u Zagrebu). Nikad nisam tvrdio niti ću tvrditi da sam sve precizno napisao. Hvala.

Ako ljudi žive normalno u Zagrebu bez automobila, oprosti ali onda se može i u Njemačkoj gdje je javni prijevoz avion u minimalno Berlinu i Munchenu, a nagađam da je manje-više svugdje tako. A u Zagrebu to ne bi nikad napisao, a zapravo realno se može živiti bez auta. Sad još jedino možemo pričati što to znači živjeti.


Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Osim što su 14. u svijetu, te čak i nešto više od nas ukupno, a daleko nas šiju u potrošnji žestica...

https://www.graphicmaps.com/which-co...-most-alcohol/

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ion_per_capita

nastavljamo s inžinjerom i svjetskim iskustvima (27 godina, a već je živio u Zagorju, Mađarskoj, Finskoj, Estoniji, Njemačkoj?,...)
Nisam nikad živio u Njemačkoj. Nisam nikad rekao da jesam.
Prije bi mogao reći da sam živio u VB na mjesec dana, ali se tamo ničeg skoro ne sjećam.
Imaš li neke probleme s time ?

Za alkohol.....Ovakva vrsta statistike me iskreno ne zanima. Čak i moguće da sam imao krivi dojam, ali vidiš i sam sa linka da imaš 3 vrste tablica sa 3 skroz različitim i relativno relevantnim podacima. Posebice pogle ovo od OECD-a gdje je Finska čisti prosjek, 18. od 34 zemlji, što je jako malo kad pogledaš da su u OECD-u zemlje ko Izrael, Meksiko, Turska.
Vidim da i tebe i mnoge druge lože ovakve idiotske upadice koje nekada i prođu, ali moram te razočarati da ovaj puta sigurno nije.
Kad govorim o alkoholičarskim nacijama sigurno neću uspoređivati Skandinavce sa svijetom kad u brdo zemlji svijeta je alkohol zabranjen, poluzabranjen, bolesno skup, potpuno van kulture i načina života.
A ja nikad nisam rekao da je Hrvatska alkoholičarska nacija. Zašto mi to uopće spominješ ?
Nakon što sam upoznao neke Poljake, Ruse, Litvance (uopće me ne zanima koji su na ljestvici i ne, nisam tamo živio) Hrvati su sve samo ne neki ekstremni alkosi.

Ali čak ću ti biti sasvim iskren i kazati da sam se upravo usred pisanja ovog sjetio scene gdje sam vidio ljude na brodu Tallinn-Helsinki sa koferom punim alkohola (jedan takav sam vidio jer je bio otvaran pred menom) i da sam se ranije toga sjetio, vjerojatno ne bi to komentirao. Svejedno, i dalje ne mislim da su neka posebna alkoholičarska nacija, mislim čak i sama ta tvoja statistika (koja je evidentno blesava, mislim pogle što kaže prva tabela za Estoniju, a što kaže OECD tabela) to zapravo dokazuje.
Inžinjer ekonom is offline