Pogledaj jedan post
Old 14.11.2017., 10:50   #27
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Malo se ne razumijemo, novac poznanika nije išao državi, nego u različite humanitarne organizacije, uključivši i dom za kućne ljubimce, koji su preuzeli njegovog psa.

Ja mislim daje dobro učinio, podijelio je i nesto novaca svojim bliskim prijateljima.
U početnom postu nisi bio dovoljno jasan, poznanik je novce ostavio humanitarnim udrugama, ne državi, a radi lošeg iskustva ili uspomena, odabrao je britanske udruge, ne hrvatske.
Ne mogu reći da ga ne razumijem; nakon skandala o kojima se moglo čitati s doniranim novcima u Hrvatskoj, teško da bih se odlučila ostaviti novce bilo kome, a i sada kada netko traži novaca neminovno se pitam gdje će završiti i da li će biti potrošeni kako je obećano. Gadljivo je čitati da su novci namijenjeni liječenju bolesne djece završili kao uplate za nečije automobile.
Osobno, unatoč svemu negativnom u Hrvatskoj nismo odustali od pomoći u okvirima svojih mogućnosti, ali smo odlučili sami praviti donacije. Srećom, auto je velik i imam priliku dovesti dosta toga, a za vrijeme boravka u HR koristim akcije po trgovinama da bih kupila više toga.
Ostaje činjenica da institucijama nemam namjere davati novce, u siromašnoj državi poput HR korisnije je direktno donirati, pomoći nekome da se školuje isl. nego uplaćivati novce udrugama koje će nabavljati automobile ili plaćati urede i administrativno osoblje, umjesto da se novci potroše na ono za što su i traženi.
Donata is offline  
Odgovori s citatom