Pogledaj jedan post
Old 26.11.2017., 08:11   #6238
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
napokon nešto pozitivno koštat će nas "samo" 1,8mil kn ali bar ćemo se voziti ko gospoda, bez čekanja na kioscima i nadam se bez štancanja na aparatima.

inače bilo mi je genijalno; prije par mjeseci čekam na kiosku na črnomercu da napunim pokaz, ispred mene zetovac. psuje ko kočijaš i priča s tetom u kiosku dok kupuje karte od 4 kn: "jebo im pas mater, svi su navalili na jebene karte, pa ja to ne mogu nasmagati! prije ako sam prodao deset karata, sad mi dva bunta nisu dovoljna! pas mtr..."

edit: prema novom članku, cijena je sad 2,3 mil.
do siječnja će vjerojatno biti oko 3 milijuna možda je prva cijena bila bez PDV-a, ne da mi se računati.
a pomaknuli su i vrijeme uvođenja aplikacije, s početka godine na sredinu.
bokte i crnu listu će imati!
Isto sam vidio cijenu i pričali smo u uredu kako nabiješ takvu mobilnu aplikaciju do 2 milijuna kuna.
Ali, iako su i zadnji revolucionarni portal i "aplikaciju računanje vremena putovanja" (slanje fiksnog rasporeda Googleu) naplatili hrpu love, ovdje možda i nije toliko ludo ovisno o tome što sve uključuje "aplikacija" osim same mobilne aplikacije i portala.

Ok još kupovina karte online, ali punjenje pokaza trenutno baš ne bude išlo.
Da je ZET napravio pokaz/vrijednosnu kartu da je samo ID, a iznos sredstava se provjerava na serveru- ok. To bi bilo logično ako su već uzeli najjeftiniju verziju kartice kojoj je zaštita davno probijena i da gledaju u budućnost (mobitel s NFC-om kao kartica).
Ali sad ti trebaš direktno na karticu upisati da imaš više love/pokaz do nekog perioda.
Tako da uz aplikaciju trebaš ili promijeniti sustav validatora da koristi kartu tako kako sam napisao ili trebaš omogućiti da mobitel upisuje direktno NFC-om na karticu.

Ista stvar za onemogućavanje kupovine kad uđe kontrolor (po ovom načinu u drugom članku)- već vidim veselje kad kontrolor uđe na zadnja, onemogući kupovinu (tj. ne validira one koji su kupili nakon njegovog ulaska) i onda 3 stanice kontrolira a novi putnici ne mogu kupiti.

No, sudeći po ovom:
Quote:
Ne možemo davati na uvid idejna rješenja same aplikacije prije nego što je verificira i odobri naručitelj rješenja – objasnili su u Kingu, gdje imaju još sedam mjeseci za osmišljavanje konačnog rješenja. Bit će gotovi i prije, uvjereni su u ZET-u, gdje kažu kako će već početkom godine aplikacije biti dostupne za sve Android, a i iOS sustave.
Za 7 mjeseci će dati konačno rješenje, a ZET je uvjeren kako će za 2-3 mjeseca napraviti već aplikaciju.
Drugim riječima- za 7 mjeseci će biti prva ideja, povećanje troškova, pa ZET-ove primjedbe i negdje na kraju godine dobijemo rješenje s negdje petinom obećane funkcionalnosti.

No meni je žalosno da su se oni tek sad sjetili brojati putnike.
U svojih 90 godina su brojali putnike valjda 3 puta.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline