Pogledaj jedan post
Old 26.03.2012., 23:29   #113
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Nije mi poznat termin pregnojavanja, ali moram se pozvati na nitratnu direktivu koja je i kod nas stupila na snagu, a jasno govori o ispiranju nitrata iz stajskog gnoja. Tako da prekomjerna količina ičega nije povoljna niti za biljku niti za okoliš.
To sam i ja jučer čula na poljoprivrednoj. Kao inžinjer znam za ispiranje dušika i teških metala koji se nužno nalaze u svim modernim farmama, ali ima li negdje neki on-line pravilnik, svi veliki peradari su radili biološke pročišćivače, čak sam surađivala na projektu kod agrokoke, ali to je bilo prije 5 godina i projektirali smo po EU normativima (njemačkim) u tim istim smjernicama je bio i dodatak za posebno odvođenje gnojnice, ali nisam si dala truda da ga proučim.

Većina ljudi u vrtove ne stavlja više od gumenjaka stajskog gnoja i stvarno teško da će to bit pretjerano, prvo kupuju ga u suhom stanju, drugo smješan je sa steljom i veća korist je od prorahljivanja nego od dodataka nutrijenata. Mislim da u konkretnom slučaju ne može pretjerat, osim možda s mrkvom.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom