Pogledaj jedan post
Old 30.03.2012., 13:45   #13
..

Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
dobar dan,

zanima me dali su jos od vas isli se operirati? ako da, koja operacijska metoda? jer ih ima vise, pa bi me zanimalo sta ste radili, dali se osjecate bolje? mozete sve jesti?
meni je dijagnosticirana ahalazija jednjaka prije 7 godina.vrlo brzo nakon dijagnoze bila sam na dilataciji..simptomi su mi se vratili nakon 5 dana.zatim sam ponovno obavila još jednu, nakon koje mi je bilo dobro samo 3 dana.nakon 3 dilatacije zaključili su ( ) da trebam na operaciju. operirali su me prije 6 godina.mjesec dana nakon operacije osjećala sam se jednako.niti tekućinu nisam mogla gutati normalno.doktor koji je izveo operaciju rekao je da je on to operirao i da to mora biti dobro, da si umišljam. ja sam ga samo pogledala, zahvalila se i otišla.par mjeseci nakon toga bila sam u zg na još jednoj dilataciji, gdje mi je doktorica rekla da ću cijeli život morat ići na te jebene dilatacije, da je to jednostavno tako.

uspavali su me za laproskopsku operaciju, medjutim kad su me zarezali vidjeli su da je suženje preveliko pa su me morali rezati po cijeloj dužini trbuha.

poslijednjih par mjeseci osjećam još teže probleme pri gutanju, što krute što tekuće hrane. bol u prsima isto tako. ovo će možda zvučati pomalo smiješno, ali ispuštam zvukove koji mi jako smetaju. naime, rečeno mi je da je to zrak koji dolazi iz želudca. u zadnje vrijeme je sve češće i češće.
darkLady88 is offline  
Odgovori s citatom