Pogledaj jedan post
Old 03.03.2012., 22:54   #29
Pa dobro, u principu to onda nije tako loše. Ja sam mislio da štambilji ostaju i nakon 1.7.2013-e. Pa u principu za nekog ko hoće ostati u Njemačkoj i 7 mjeseci ajmo reć ni to što neće jos uvijek biti šengena neće biti problem. Jer ako nema štambilja nitko ne moze znat kad si usao u zemlju, niti te moze gnjavit kad ces iz nje izlazit jer to naprosto nece znat. Što znači da bi 2013-e veći dio ljeta mogao provest u Njemačkoj i više od 3 mjeseci bez da me itko gnjavi na povratku kući "e mali zašto si ostao duže od 3 mjeseca" jupiiii
Naravno ja nikad nisam niti ću tu privilegiju iskorištavat u one loše svrhe- a to je rad na crno vani što mnogi vjerovatno hoće. Ja kao što reko imam tu sreću da imam tamo dobru rodbinu i prijatelje pa mogu ostat u Njemačkoj i živjet tamo kod njih, jer iskreno lijepše mi je boravit u jednoj tako uređenoj zemlji nego kod nas di mi je sve već postalo monotono, kao što sam reko ja sam avanturista koji voli da mjenja lokacije , upoznaje nove kulture, načine života, narode itd.

Nego ono što si reko za posebne provjere EU građanina i onih drugih, jel se to odnosi na situaciju da npr idu državljani Bosne sa Hrvatskim busom u Njemacku , oni ce se provjeravat na nekoj drugoj kucici ? pitam to jer kad sam ja isao u Njemacku busom, više je bilo Bosanaca u busu nego Hrvata, tj cak 60% su bili Bosanci.

Zadnje uređivanje Sd.Kfz.Panther : 03.03.2012. at 23:02.
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom