Pogledaj jedan post
Old 06.10.2016., 00:27   #94
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Sve dok ne zaustavimo uništavanje vlastitog planeta koji je kolijevka milijunima današnjih i izumrlih vrsta ne vidim poantu odlaska sa te Zemlje i gledanja prema drugim planetama u svrhu naseljavanja. Dok ne naučimo kontrolirati devastaciju svog doma, izvoziti na druge planete možemo samo to isto ponašanje. Zaustaviti globalno zatopljenje, naučiti ljudsku rasu racionalnijem ponašanju i potrošnji, spasiti ostale oblike života na Zemlji da opstanu u suživotu s nama - to je pothvat, a ne jednokratni odlazak na Mars i zabadanje zastave u pijesak. Ja sam savršeno zadovoljan s time da ljudi ne odu nikamo dalje od Mjeseca, ali da bespilotne misije nastave s fantastičnim pothvatima.
Bespilotne letjelice su još od Sputnika pa do danas okosnica istraživanja sunčevog sustava i bez sumnje će tako i ostati još dugo vremena. No poslati čovjeka na Mjesec ili eventualno Mars zahtijeva puno veći tehnološki iskorak. Zato sam u svom prvom postu na temi stavio ovaj link
https://en.wikipedia.org/wiki/NASA_s...f_technologies

Šaljući čovjeka na Mars, složit ćeš se sigurno, morali bismo raditi tehnološki iskorak. Ne misliš li da bismo kroz taj iskorak možda dobili i neke odgovore na probleme koje si gore naveo?
waterbird is offline  
Odgovori s citatom