Pogledaj jedan post
Old 13.06.2017., 03:04   #52
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Ti ništa ne razumiješ.

Niti jedna društvena skupina ne može postojati na način "da se vrati u svoja četiri zida". Licemjerno je to zahtijevati.

Mogu li npr. katolici prakticirati vjeru unutar četiri zida? Mogu li sindikalisti ostvarivati svoja prava unutar četiri zida? Mogu li borci za promjenu TMT djelovati unutar zidova?

Jebote, pa svaka društvena skupina ima potrebu za priznanjem, a ne da djeluje unutar nekakvih zidova, već da izloži svoj sustav vrijednosti s kojim se ti ne moraš složiti, pače, slobodno ga preziri (kao što ja npr. prezirem nacionalizam, tu najgluplju od svih ideologija), ali mi ne pada na pamet da serem o nekakvim zidovima pa k tom još o njih četiri.

Sve što čovjek radi ima određene javne reperkusije. Ako imaš curu, pa jebiga, nisi s njom samo unutar zidova, već javno to manifestiraš (hodanje, držanje za ruke, poljupci i sl). Ako si dinamovac ili hajdukovac, opet nisi unutar zidova, već javno to manifestiraš. Pa čak i ljubitelji oldtimera, ljubitelji ptica močvarica i ukrasnog bilja, stripomani i svi ostali imaju potrebu za javnim izlaganjem, jer ono što ne postoji u javnome prostoru, to zapravo uopće ne postoji. A zašto ne postoji?

Jedino se pogledima javnosti ne izlažu one skupine koju su društveno proskribirane jer su društveno štetne, poput recimo narkomana, mafijaša, piromana, pedofila i sl. Ne mogu si zamisliti paradu ljubitelja kokaina, te elitne zabave naših političara i svekolikih drugih uglednika.

Stoga izlazak u javnost znači, hej, pa mi više nismo društveno štetni. Dobili smo priznanje. Onaj tko to ne razumije, ili je glup ili je jednostavno totalitarista, jer sve što postoji itekako je "izvan zidova".

Tražiti da je "netko unutar zidova" zapravo znači tvrditi da je taj netko -Zlo. Unutar zidova su - "gubavci".

Ljudi žele biti javno prepoznati. Prihvaćeni. Tvoje je pravo da ih ne voliš. Ali, molim, prestanite pričati pizdarije o zidovima.

By the way, ja sam hetero.
ja mislim da su vaši stavovi jako homofobni jer homoseksualce koji su punopravni ljudi želite svesti samo na njihovu seksualnost.. zabraniti im da budu katolici, sindikalisti, dinamovci, hajdukovci i slično.. mislim da nije u redu da podržavate takvu segregaciju
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction