Pogledaj jedan post
Old 13.07.2017., 11:39   #59
Hvala ti za linkove i ideje !
u buduce cu si napraviti ljepsi vodo-filter.

Sta se tice smrada u filteru, neznam 100%, ne vidim nii potrebu da dajem to u labor na testiranje ili slicno. Imamo nos i jezik da premetimo neku stvar sami ako nije u redu. Naravno nemozemo sve ponjuskiti, ali bakterije i njihov smrad mozemo. A malo bakterija nikad ne skodi, tako je zivot, mora biti malo smrada i zivota. Tko pre cisto zivi, ne zivi duze vrijeme zdravo i bolesti dobi i umira po 30 godina negde. Covjek je od prirode, i priroda je zivot, i moramo sa prirodom zivjeti. A priroda nas netreba, ali mi trebamo prirodu.
Naravno moramo i gledati da nije neceg previse ili neceg pre malo, ali 100% ne postoji i nije nikako zdravo, a tko na silu nesto priblize prema 100% cistoce ili pesticida i otrova ...bude bolestan i skodi i prirodi blizoj.
Danas na primjer uskoro ni nema vise ptica, to je sve covjek kriv, zato sto unistava prirodu, cisti prirodu, upotrebi kemikalije, pesticide i svasta... na kraju ubit ce i covjeka...ali nece doci do toga...umret ce vecinom ljudi prije nego unistiju prirodu do kraja. Al to je druga prica.

U glavnom sam i nucao kupjene filtere slicno Brita godinama, i cisteli su dosta dobro vodicu. al moj filter ne kosta uskoro nista i cisti isto super.
Najkasnije posle 4 mjeseci treba mjenjati ugljen i pjesak.

Dragi Organiceko, znam da ti mnogo znas u prirodi i svasta, da nebi tebi ni trebao mnogo pisati i pricati, al mislim da to mnogo ljudi cita koji imaju interes i neznaju toliko..pa bolje da pisem hcim tocnije/vise nego pre malo.

Jednu sitnicu, ali mislim da vazno, sam zaboravio reci.
Kada kod mene idem filtrirat vodicu, napunim praznu flasu od 1 litra u moj filter i pustim nekih 5 do 10 sekundi da curi ili kapa u sudoper, to na pocetku dode malo pjeska i sigurno nekih malo bakterija i slicno koje se nabralo na dnu, zato pustim to da ode...onda stavim moj filter do zida i preko posude koja hvata filtriranu vodicu.
Godinama sam i nucao filter bez pjesaka, ide i to, ugljen radi svoje odlicno 3 do 4 mjeseci. Mislim da sa pjeskom je malo bolje.
Stvarno je tako da se osjeca sa nosom i jezikom ako nesto nije u redu, mora biti vodica bez ikakvog ukusa, onda je cista. U aziji piju cak destiliranu vodu, ne smeta, cista je, a sve minerale se dobi preko hrane. Osim ako se samo hrani od industrijske hrane, nebi onda bas garantirao da je sve u hrani sta tjelo treba. Nego cak tako da je umjetnih stvari unutra koja nam skodi za zdravlje.
Najvecu gresku koja je moguce kada se napravi takav filter, je da se nebi ugljen dosta pocistio / da nije dosta goreo, bolje da ga na pola izgori , nego da ostane neki smrad u njemu. Vatra sve zivo ubije i izgori neki benzin ili st su vec stavili unutra. Posto ugljen nije skup, pa nije ni problem da ga neka izgori pola, ali cisti je onda. onda sa vodom gasiti vatru i oprati malo i to je to onda.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom