Pogledaj jedan post
Old 23.09.2017., 16:18   #1
Thumbs up Noć kazališta i Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje

Tzv. "braniteljske" udruge (odnono, dio onih koji su prije 22-27 godina sudjelovali u ratu, koji su danas politički aktivni na desnim i radikalno desnim polizcijama, koristeći svoje nekadašnje zasluge za aktualne privilegije, za razliku od velike većine bivših branitelja koji vode svoje živote kao i svi drugi) pobunile su se jer se manifestacija "Noć kazališta" ove godine poklopila s danom sjećanja na žrtve Vukovara i Škarbrnje.

Pa su zagalamili da to treba odgoditi. Pa su organizatori odmah popustili toj grupi primitivaca, galamdžija i huligana.

Što im nije palo napamet tražiti da taj dan treba zatvoriti sve birtije i narodnjačke klubove, koncerte, utakmice, svadbe, prodaju alkohola, proslave rođendana, zatvaranje kladionica i kockarnica isl.?

Zašto me ne čudi što im upravo kazalište smeta?

Rade točno ono, što je SUBNOR radio prije 30-40 godina.

Meni to ide na živce, pa sam odlučio da upravo iz inata taj dan odem u kazalište (jer će redovne predstave ići). Kreirao sam fb grupu i predlažem i drugima, da tako naprave.

Treba se sjećati žrtava, ali točno ovakvim zvizdarijama su tadašnji borci Narodnooslobodilačkog rata nama mladima ogadili "tekovine NOR-a".

Ja sad to proživljavam drugi put, a mladi ljudi, sinovi i kćeri bivših branitelja i nebranitelja, proživljvaju to prvi put. I kao i onda, samo manji dio prihvaća taj prostakluk, a drugi odlaze ili se pripremaju otići iz ove močvare, što je danas lakše.

Inače, "Noć kazališta" je "izvorno hrvatski" i izvozni proizvod, jer je prvi put organizirana 2008., puk ju je dobro primio, pa su se uključile i druge zemlje (Austrija, BiH, Crna Gora, Češka, Slovačka i Srbija) i danas je to međunarodna manifestacija. Prošle godine bilo je u Hrvatskoj 145 predstava i 38.000 gledalaca.

To, vjerojatno, ove sirovinama dodatno iritira, osim što ne vole kulturu samu. Što će nam glumci, kad imamo pevaljke?

Meni pa, ako bih se već morao izjašnjavati, zapravo te dvije manifestacije idu skupa.

Jer ne žalimo za žrtvama zato da bismo samo bili turobni, već da bismo oplemenili svoje živote. A zbog istog razloga idemo u kazalište. Zato se to i zove "kultura", i jedno i drugo, u širem smislu. Za razliku od birtija, narodnjaka, pijače, kockanja isl..
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 23.09.2017. at 16:39.
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom