Pogledaj jedan post
Old 10.01.2018., 20:49   #149
Eos Matrix su pravi pravcati šupci. Inače sam osoba koja misli da je Ovršni zakon grozomoran prema ovrhovoditelju, a ne prema ovršeniku i kenja mi se od sveopće klime u državi prema kojoj nitko ne bi trebao plaćat svoje dugove jer šmrc jadni mi siromašni, ali Eos Matrix je jedna tako odvratna muljaža upakirana u legalni d.o.o.-ić da mi dolazi slabo. Naime, nalazim se u poziciji poslodavca kojem redovito dolaze ovrhe na plaći i izjave o suglasnosti za zapljenu primanja radnika i fascinirana sam činjenicom kako Eos funkcionira i na kojim neprovodivim ovrhama oni inzistiraju. Njihovo postupanje daleko je od savjesnosti i poštenja, a nažalost poslodavci često nemaju zaposlene pravnike i dovoljno pravnog znanja pa takve ovrhe uredno provode.

Naime, Eos Matrix funkcionira po principu otkupa potraživanja (cesije), to svi znamo. Ono što, međutim, mnogi ne znaju jest da su za mnoga od tih otkupljenih potraživanja originalni vjerovnici već ishodili rješenja o ovrsi, a Eos je samo dostavio obavijest o cesiji i zahtijevao plaćanje njemu umjesto tom starom ovrhovoditelju.

E sad, caka je u tome da je mogućnost da novi vjerovnik nastavi ovršni postupak kao ovrhovoditelj prema posebnim odredbama Ovršnog zakona uvedena tek izmjenama i dopunama Ovršnog zakona NN 93/14. Do tada se na takve situacije primjenjivao kao lex generalis Zakon o parničnom postupku, odnosno članak 192. prema kojem se za promjenu tužitelja (odnosno u slučaju ovrhe ovrhovoditelja) traži pristanak tuženika (odnosno u slucaju ovrhe ovršenika).

Što to znači u praksi? Ako imate ovrhu u kojoj je prijedlog za ovrhu predan na sud prije 01.09.2014. godine u kojoj je kao ovrhovoditelj naveden netko tko nije Eos Matrix (npr.neka banka), a Eos kaže da je sada on vjerovnik, tijelo koje je donijelo rješenje bilo vas je dužno zatražiti pristanak na preinačenje na strani ovrhovoditelja. Ako vi ne date pristanak (a zašto biste ga dali?) taj ovršni postupak sa starim ovrhovoditeljem se obustavlja, taj stari ovrhovoditelj sam snosi troškove ovršnog postupka, a Eos Matrix je dužan pokrenuti novi ovršni postupak. U tom novom ovršnom postupku mogu vas teretiti samo za glavnicu i kamate i za troškove koji su nastali Eosu, a ne tom starom ovrhovoditelju. Postoji također mala šansa da je zastarjela ovršna isprava na temelju koje je prvobitni ovrhovoditelj podnio prijedlog za ovrhu. Tako da savjetujem pravac kod poslodavca i utvrdite skida li vam se u korist Eos matrixa po ovrsi starijoj od 01.09.2014. i tko je u rješenju o ovrsi upisan kao ovrhovoditelj.

Osim toga, pošto primjetih da Eos ima i izrazito bezobzirne metode zvanja i maltretiranja ljudi preko telefona (jedna radnica mi je rekla da su joj staru mamu zvali u 9 navečer!) savjetujem da pričekate 5. mjesec i stupanje na snagu Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka. Naime, Eos ima pravo prikupljati i obrađivati vaše podatke kao dužnika, ali nema nikakvo pravo to isto činiti s podacima vaših roditelja, supružnika, prijatelja ili susjeda. Prema Općoj uredbi građani imaju pravo dobiti od voditelja obrade osobnih podataka potvrdu obrađuju li se osobni podaci u odnosu na njega i u koju svrhu. Pošto svrha u koju bi Eos mogao obrađivati osobne podatke vaših roditelja, supružnika, prijatelja ili susjeda sigurno nije zakonita, primjerena, relevantna i ograničena (sve zahtjevi iz Opće uredbe!) vaši roditelji, supružnici, prijatelji ili susjedi mogu zatražiti od Eosa da prestane obrađivati njihove podatke i ne kontaktira ih na bilo koji način jer će u protivnome prijaviti Agenciji za zaštitu osobnih podataka (koja će morati postupiti po prijavi).

Kazne prema Općoj uredbi su izrazito i brutalno visoke i budite sigurni da će najebat ako ju ne poštuju.

Ugl, zbilja mrzim Eos Matrix.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom