Pogledaj jedan post
Old 04.01.2008., 13:58   #8
Quote:
tutenstein kaže: Pogledaj post
Čim dođe toplije vrijeme prihvatit ću se betoniranja staze oko kuće.Oko cijelog opsega kuće sam iskopao zemlju širine cca 1 m,dubine 30 cm.Navozio sam to batudom (kamen) te gornji sloj nasipao mrvljeni kamen i frezani asfalt da se sve to poveže.I sada planiram zabetonirati stazu pa me zanima koje debljine beton staviti.Još jedno pitanje je vezano uz taj problem ona fuga u betonu.Da li svakih 1m stavljati drvenu letvicu (čuo sam da je dobro te kanaliće napraviti sa stiroporom debljine 1 cm jer se poslije lagano izvadi za razliku od drvenih letvica).I zašto uopće raditi te kanaliće.Da li bi ipak beton ispucao da se zabetonira sve u komadu ?
nedavno sam kupio vikendicu gdje je prijasnji vlasnik isto tako uradio. prilikom izgradnje stepenica z asprat kopao sam pored trotoara, i imao sam sta vidjeti. voda je lezala ispod betona do temelja, ulazila je sa strane jer je ispod betona bilo oko 15-20cm kamena i tu se zadrzavala jer je glinovit teren, a i da nije voda bi svejedno ulazila ispod temelja sto nikako nije dobro. tako da sam mora oko citave vikendice poloziti drenazne cijevi.
prema tome nisam siguran da ti je to pametno tako ostaviti bez drenazne cijevi.
miki3 is offline  
Odgovori s citatom