Pogledaj jedan post
Old 22.01.2009., 18:14   #206
Quote:
ACAPULCO kaže: Pogledaj post
Nije bas jednostavno kada je mijesani brak u pitanju...ja ne bih mogao ozeniti nekoga islamske ili bilo koga iz neke druge vjeroispovijesti...to veliki problem postane...znam neke mijesanog braka...i ne znaju kako se s time nositi, mislil isu da ljubav ne poznaje granice, narodnosti i vjere..ali ipak poznaje...koliko se obitelji raspalo pocetkom devedeetih...ako je muz bio pravoslavac a zena katolkinja...on je kada je dosao rat, uzeo djecu i odveo ih u Srbiju...i to sigurno nije jedina prica...Ukoliko oboje zele prakticirati svoju vjeru, to je problem, ukoliko samo jedno zeli prakticirati isto je problem...problema jedino nema, ako su ateisti, i ako odluce ne prakticirati svoju izvornu vjeru..

Ne poznajem ni ja islamsko pravo, ali cim pitas nas tu na forumu, to je ocito problem...
Smatram da nije dobro napustati svoju vjeru i prihvatiti drugu...potrebno je zadrzati svoju vjeru..jer ona je dio stoljetnog naslijeda najcesce...znam jednu zenu, koja je katolkinja, udala se za osobu, ciji je otac katolik, a mama pravoslavka...i kada su god negdje u drustvu, bude im neugodno, on nema identiteta, kada igraju Hrvatska i Srbija, on psuje Srbe, pokazujuci se kao lojalan, iako mu je majka Srpkinja, i to nije samo kod utakmica...tu je i odgoj djeteta, dijete obnasa katolicke elemente, a o pravoslavnima joj nisu nista ni rekli, jer se boje, da mala nekom ne bi pricala da ima srpske korijene...

Osobno mislim, da ljubav nije iznad svega kako se prica...
Njegov otac nije neki katolik i nikada mu nije zabranjivao ili naredjivao nesto..i on i njegova sestra su uzeli maminu vjeru tj prihvatili Islam a to njihovom ocu ne smeta, oboje imaju muslimanska imena i to je to ....
zbunjena23 is offline  
Odgovori s citatom