Pogledaj jedan post
Old 12.09.2010., 13:33   #276
Quote:
rjakupek kaže: Pogledaj post
pozdrav svima eto odlucijo se na kupovinu pasa, pa me zanima tko ima kakva iskustva sa njufandlerima meni su prekrasni kako je za odrzava dlaka i kolika ja cjena bez papira.
Potraži na njuškalu.....ima oglasa.....
bez papaira.... na to ispalim ali ajd dobro...cijena papira je vrlo mala 15-20 eura....papiri ti garantiraju da ćeš dobiti zdravog psa, pravi uzgajivač, naglasak na pravi !!!! koji pse uzgaja iz ljubavi ne profita će ti reći da uzgojem pokriva troškove hrane, izložbi i samo zato, jer sve to jako puno košta, izložbe su nužnost zbog uzgojne dozvole, PRAVI uzgajivač pomno bira uzgojnu liniju i nerjetko pse nabavlja iz inozemstva po 3 putavišoj cijeni od prodajne....jer neće nitko tebe prozvati što ti je pas recimo sa srčanom manom, ti ćeš prozvati osobu koja ti je prodala štene, i usput kada kupuješ štene bez rodovnika ne znaš da li su mu roditelji u srodstvu. Njufići imaju 2 zdravstvena problema, srce i displazija kukova.....papiri tj rodovnik garantiraju minimum takvih problema......ako su roditelji bez papira,...hm nitko ne zna da nećeš dobiti psa sa genetskom linijom sklonom da ti se u 5 godini života jednostavno sruši ili da ga cijeli život vodiš vetu.....a znamo svi koliko koštaju vet troškovi za takvog psa.....
ali svako ima pravo odlučiti kako želi....

Traže vrlo veliku njegu i održavanje, kao i svaki dugodlaki pas. Kvalitetna hrana cca 500kn mjesečno kao štenetu i do 3 godine, poslije manje, ampula frontline zbog krpelja kojih je nemoguće odmah naći cca 60kn svakih 2-3 mj, češljanje svaki dan nakon šetnje zbog istih tih krpelja, i zbog toga da im se dlaka ne zamrsi, dosta sline tako da ćeš ih morati redovno prati svaki dan ispod brade i češljati opet da im se dlaka ne zamrsi, redovno čišćenje ušiju.....cijepljenje svake godine, čišćenje od unutarnjih parazita 3 puta godišnje, vrlo vole vodu pa će često biti i mokri...zaboravi ako nemaš dvorište jer kad se počnu linjati dlaka ima otpada u pramenovima.....tako da ako nemaš svaki dan bar 2h vremena za šetnju i njegu zaboravi....
- po naravi su predivni, za obitelj bi dali sve, uravnoteženi, meni osobno savršeni psi, i inteligentni i možeš na kupanje bez frke kad je on pored tebe...fora je igrati se s njima "utapanja¨" jer ih tako učiš.....

Zadnje uređivanje Larija : 12.09.2010. at 13:50.
Larija is offline  
Odgovori s citatom