Tema: Tunis
Pogledaj jedan post
Old 11.06.2003., 08:02   #10
Quote:
trpimir kaže:

Tunis je prvenstveno odmor, kuzis, more, sunce, izlasci, sve je jeftino, mozes uzivat u bazenima ako su ti valovi preveliki ili imas klince, igrat tenis, surfati, sta god hoces. Imas uz to i mogucnost da otputujes na izlete koji su jako ok, ali nije ti primarna svrha dolaska u Tunis razgledavanje, kao u Egiptu.
Spominjes safari u pustinji, a ja bi dodao i Slano jezero, preko kojeg se vozis ako kupis safari na pravoj ruti plus nocenje u oazama je carobno.

Cini mi se da si ti bio prilicno povrsan kad si bio u Tunisu, ali to nije razlog da odmah das tako negativnu ocjenu.

Ako je tebi odmor cijelodnevno kupanje u bazenu, jer je plaža zmazana, more uz nju zagađeno, tenis, golf i ostalo što se nudi i kod nas, onda je ODMOR naše more zbog čistoće, ljepote.
Tenisirati se možeš i u porečkoj plavoj laguni, za to ti ne treba Tunis. U Tunis se ide jer je za nas europljane ipak (bliže) sigurno egzotično mjesto. A kada si tamo onda se nećeš cvrljiti na zmazanim plažama, već ćeš pokušati udahnuti dašak kulture i
osjetiti čari pustinje.

Izlasci ??? LOL jedino ako unajmiš rent-a-car, no izlasci idu malo teže ako si žensko, "kavalira" odmah dobiješ na tvoje veselje.
Kojih se ne možeš otarasiti. Uostalom oni smatraju da su europljanke došle u njihovu zemlju njima na zabavu-kakav liberalan stav.

Kako ti je promako otok Jerba, i neobičan Sidi Bou Said?

Kartaga?? od nje je ostalo samo par kamenčića kao dokaz njenog postojanja (a ni ti kamenčići se ne mogu snimati iz svakog kuta jer gospodin predsjednik ima vilu na brdašcu pa se baš ne preporuča panoramsko snimanje). Svi oni koji nešto znaju o Kartagi, mogu si vizuelno dočarati kako je izgledala, ali mjesto je ruina. Prodaje je samo slavno ime.
Slano jezero? Ništa naročito, ima toga i u Turskoj.

Površno ili detaljno (?) Tunis je za mene rezerva putovanja, a nikako jedva dočekani odmor, no treba vidjeti i to da bi shvatio da ima ljepših i boljih destinacija, i da Tunis prodaje samo desetak turističkih sitova.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom