Pogledaj jedan post
Old 13.09.2017., 12:08   #9
Ljudi, plz help ! Ako netko ima kakav prijedlog što da radim te koje imam opcije još da mi preporuči bio bih mu zahvalan do neba jer sam loooood više !

Moram radit projekte, rokovi su tu a ja sam pod stresom hoće li mi se komp smznut ili ne, te sumanuto svake 2 minute ručno saveat. Nekad se smrzne 4, 5 puta u roku 15 min, a nekad nijednom u 4 sata.

Da rezumiramo, temperature su sve više nego odlične, bios je resetiran i na defaultu (izvadio bateriju na matičnoj), napravio sam clean instal Windowsa 10 sa službene stranice (već nakon same instalacije wina, išo na net skinut gpu driver i smrzo se). Promjenio 3 različita drivera za grafu, odradio RAM test niti greške, zamjenio onaj stari hard i napravio sa hdtuneom test i ssd-a i harda, sve ok, healthy i bez bad sectora, zamjenio sam čak i naponsku letvu, u AMD overdriveu kad pokrenem stability test (kolko uspije) napon je konstantan pa predpostavljam da je napajanje ok. Jasno je da je problem, da ne velim ne moguće testirat svaku komponentu zasebno i metodom eliminacije vidjet gdje je problem jer niti imam vremena niti gdje niti s čim za tako nešto.

Čitajući more članaka o mogućem problemu sve više vjerujem da ovaj procesor i ova matična jednostavno se ne vole, ne surađuju. Hrpa ljudi ima isti problem, dok neki i nemaju što je opet mindfuck za sebe.

Na kraju krajeva, nije mi jasno zašto nekad zbrejka odma, a nekad po par sati..dal postoje još neki dodatni driveri za chipset ili što jer sam također instaliro za stranice matične zadnje dostupne i niš, možd da bios downgradeam jer je i on zadnji dostupni, ne znam više šta ali znam da ću ga sabit uskoro i ruknut u neku raku i zakopat
Kellavra is offline  
Odgovori s citatom