Pogledaj jedan post
Old 13.09.2008., 00:54   #95
sramotno...

nek mi netko da odgovor na ovo.
napadač je fizički jak i recimo zna borilačke vještine te me napadne šakama i nogama a ja sam, ajmo zamislit , slabić koji se ne zna tuć. Al u džepu imam nož. I što da napravim? Da se branim šakama i molim boga da samo završim u komi, ili da vadim nož i rasparam mu crijeva?

Drugo što mi je mnogo važnije. Recimo imam veliku kuću i ogradjeno dvorište, u njemu rotvajler od 70 kg. I primjer probudim se i čujem da je neto provalio a psa se ne čuje. A pri ruci mi pištolj. Što da radim?
Da bi napadač došao do mene morao bi onesposobiti opasnog psa te provaliti u kuću. Po meni je to upotrebljavanje životno prijeteće sile te bi ga trebao moć shot at sight.

Ameriko, ameriko kad ćeš doć ovamo.
Netko je spomenuo, da je u SAD-u preporučeno kad ti netko provali da ga probaš samo ranit, ja sam nešto čuo da je preporučeno pucaj da ubiješ da ne bi bilo problema.
Takodjer sam čuo da kad čovjek sa nožem kreće (recimo polagano) prema policajcu da ga ovaj ima dužnost upucati ako dodje bliže od 7-8 metara.

Nemojte mi samo spominjati kako u americi ima više razbojstava i sl. zbog oružja, kad se zna da se zločini rade skoro uvjek sa nelegalnim oružjem.
I da kao što je prije spomenuto, ukoliko nas država ne može zaštiti, a ne dopušta da se sami štitimo trebali bi dobiti odštetu, iako bi mi to malo značilo.

Zaključak je, drži opasnog psa u dvorištu i daj ga istrenirat za obranu. Kad ti netko provali pas će ga rješit, a ti vjerojatno nećeš moć kupit novog zbog toga. Iskorištena jedna mogućnost

Kupi pištolj, i ako te netko napadne upucaj ga, nažalost više pištolja nećeš vidjet, jedino zatvora. druga mogućnost iskorištena.
Ali to su već dva jednokratna rješenja, rijetko da će netko za života imati više takvih situacija.

Da se mene pita, radije bi da je društvo dvaput opasnije, a da imam normalnu mogućnost obrane kao u SAD-u.
Kad te netko napradne po noći ili ti provali u kuću, zašto bi ja morao razmišljati zašto je on to napravavio, želi li me onesposobit ili ubit ili samo opljačkat, je li naoružan. Ja nemogu i neću riskirat sa svojim životom i životom svojih bližnjih već bi ga ukoliko sam u mogućnosti pokušao rješiti najvećom mogućom silom koja mi je dostupna.

EDIT: ispričavam se što sam djelom skrenuo sa teme (samo ulica), zanio sam se , ali je isto povezano.
__________________
Ti vilo Velebita, Ti našeg roda diko! Živila, premila,
Živila, premila, Živila, oj premila, Ti vilo svih Hrvata!
slovo is offline  
Odgovori s citatom