Pogledaj jedan post
Old 13.07.2007., 00:09   #5
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mjesec u Raku
S druge strane, kako je Mjesec u Raku snazno vezan za svoju obitelj, za djecu i dom opcenito, ponekad moze otici u krajnost, intenzivno koristeci samo jednu stranu svog dara, u smislu da odvaja 'druge' od 'svojih' i time im nesvjesno pripisuje manju vrijednost. Jer, obitelj je nesto sveto i ponekad svoje voljene postavlja u suprotnost sa ostalima, pod utjecajem izrazito subjektivnog nacina vrednovanja.

Za obitelj i dom uci ce hrabro i bez oklijevanja u sve bitke, bile one objektivno pravedne ili ne, bez ikakvog racionalnog promisljanja i dvojbe, instinktivno, cak i ako oni za koje se bori to niti ne zasluzuju. Tako se ponekad moze dogoditi da se borba za voljene i njihova obrana zapravo pretvori u napad drugih. I tu je nemilosrdna. Zrtvovat ce bez milosti potrebe drugih u korist zastite vlastite djece i onih koje voli.
ja to kao blizanac jednostavno kod rakova, lunarnih rakova ili asc u raku jednostavno ne mogu podnijeti. a nisu svi takvi, ima ih koji se mogu boriti za svoje kad treba i bez da su takvi dok oni koji su takvi su uvijek takvi i u "mirnodopskim" situacijama i kad je potrebno braniti. zato sto su takvi rakovi jednostavno povrsni i iskompleksirani i puna su im usta svoje mame, obitelji, djece jer nikakvo drugo svoje ja nemaju nego to kolektivno


Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
A Mjesec u Ribama
Ta njihova 'zrtva' radja se upravo iz tog stapanja, odnosno poistovjecivanja s drugima na tom unutrasnjem, podsvjesnom nivou, uslijed cega potpuno zanemaruju sebe, gubeci iz vida svoje vlastite potrebe i osjecaje, dodir s vlastitom prirodom, preuzevsi sve to od onog drugoga. Nakon toga slijedi nesebicna zrtva. Ljudi ce to cesto iskoristiti, a ona ce do iscrpljenja davati i davati uvjerena kako je dovoljno da usreci druge jer misli da tako usrecuje sebe.
to mi nikad nece biti jasno kako neko moze biti tako okrutan da to iskoristi nesebicnosti i zrtve je tako malo i kako se neko moze tako odnositi prema tome? nikad mi to nece biti jasno ribe i njihovi rodjaci, sredite se malo, mislite na sebe i prestanite bar na neko vrijeme davati bez da to iko trazi pa cak i kad trazi. tako se ostatak svijeta ponasa i nema nis lose u tome
betiboop is offline  
Odgovori s citatom