Tema: Mijastenija
Pogledaj jedan post
Old 28.08.2007., 01:18   #73
MG

Znam da je ovo već duže vrijeme neaktivni topic, ali pošto sam ja nova ovdje, valjda neće nikome smetati što ga vraćam na popis aktualnih...

Najprije sa željom da dođem u kontakt s mladim miasteničarima (da, bila često u udruzi, no tamo se svi mladi, kao i ja, osjećaju potpuno zanemareni i ignorirani, jer očito čak i tamo, sami miasteničari-svi uglavnom pred penziju, ili već davno stvorili obitelj i karijeru-smatraju da mladima ne treba pomoć )

Kod mene simptomi počeli, dosta brzo, početkom moje 12-e, dijagnoza dana tek godinu i nešto poslije (1992. na 1993.), tako da sam bila u groznom stanju cijeli taj period, bez dijagnoze i lijekova.

Vidjela sam i ovdje neke ne baš točne navode, za početak, znam 15-ero klinaca koji su se rodili s miastenijom (osobno poznajem jednu predivnu djevojčicu)...

Miastenija sve više zahvaća najmlađu i mladu populaciju, još uvijek prednjače žene, ali ima sve više muških...

Liječenje se provodi individualno i rijetko tko ima iste doze i dane uzimanja...

Jedan, malo stariji, ali iznimno informativan link (mislim da je već dan taj link, ali ne škodi ponoviti )...
Ono što je žalosno, jest činjenica zaostalosti medicine u ovom području, jer, ustvari, danas imaju toliko "primjeraka" na kojima mogu toliko naučiti, ali liječnicima je, valjda, ispod časti poslušati pacijenta(koji, u ovom slučaju, zna više od njega).

Jedan link koji govori o trudnoći i miasteniji...

Neću dalje u prvom postu...
Iskreno se nadam da će se Imagine pojaviti, jer me njegov način oduševljava, pošto i sama radim od puno toga zezanciju...
Ugl, MIASTENIČARI, VRATITE SE NA OVU TEMU...!
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom