Pogledaj jedan post
Old 06.07.2013., 20:57   #94
Pisala sam vec na Turizmu o Korculi i Mljetu pa cu iskopirati ...


Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post

Ako ima tko kakve preporuke za Korčulu, Mljet...
Di treba jest, ne, čega se pazit...odnosno da ne reklamiramo (ali p.m. je dobrodošao ), di naći kakvu dobru uvalicu, di se kupat, di ne...
Mljet:
Pomena ti je odmah na moru, kao i Polače, ali meni su u Pomeni ljepše plaže. U blizini je Veliko i Malo jezero.U Malom jezeru kupanje je moguće i u jesenjim i zimskim danima jer se tamo voda sporije hladi pa je temperatura ugodna za kupanje.U Velikom jezeru nalazi se slikoviti otok Sv. Marije gdje se jako fin restoran Melita.
Možete iznajmiti bicikle, kajake i kanue , veslanje po jezerima je krasno iskustvo jer ima vrlo malo motornih čamaca i vrlo je mirno.

Konoba Barba Ive u Pomeni je također odlična.

Babino Polje-Odisejeva spilja je idealno mjesto koje svakako treba vidjeti. Postoji ulaz u spilju sa kopna, ali poseban osjecaj je ulaz u spilju sa morske strane, znaci plivajuci.

Ali ipak su najljepše plaže u Saplunari, na južnoj strani otoka. Malo mjesto s kristalno čistim morem, lijepim pješčanim plažama .Imas nekoliko izvrsnih restorana tamo.
U neposrednoj blizini Saplunare je slikovita uvala Blaca .

Korcula:
Pupnatska luka- meni najljepsa plaza na otoku.

Lumbarda- Vela przina , pjescana plaza , zasticena od vjetra i valova.

U Gradu imas njihovu gradsku plazu koja je cisto ok, mi smo nasli malo hlada prosle godine koliko se sjecam

Od restorana preporucam :

Konoba Albert ,Zavalatica- prefino sa prekrasnom terasom .
Pizzerija Tinel u Blatu
Marco Polo u Gradu (samo zna biti guzva).
Konoba More u Lumbardi.


Prije par godina se sjecam pizzerije Torkul u Lumbardi , ostala mi je u lijepom sjecanju . Goinama sam hvalila ljudima njihovu pizzu

Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
moja preporuka-pelješac (pogotovo misto žuljana).priroda iz snova,nema gužve i nije toliko skupo.
U uvali Zuljana nalazi se jedna najvećih šljunčanih plaža na Jadranu. Plaza je prekrasna a moje je jako cisto. Tamo sam godinama isla na ljetovanje.
Preporucam!
kety05 is offline