Tema: Sephora
Pogledaj jedan post
Old 18.06.2006., 14:13   #46
Quote:
Lali Puna kaže:
šoping centri, pardon mallovi i konzumerizam su najgore smeće zapada.
razvitak i porocvat centara u kojima ljudi provode vrijeme trošeć i kupujuć je najgore smeće sa zapada. a svi znamo što se onda događa - takvi centri postanu središte života kvartova u blizini kojih se nalaze.
jer, hej, ne može se muzej suvremene umjetnosti mjeriti sa sephorom i multipleksima. mislim, iskreno, što misliš što će privući više ljudi?

nazivanje nečeg nakaradnim engleskim imenima je uvoz najgoreg smeća sa zapada.

molim vas, nemojte mi o multipleksima. dobro znate da to nisu kina, to su trgovine. samo što ne prodaju stvari već filmove.

Ne mogu a da se ne složim s Lali Punom. Mislim da su mi saznanje i spoznaja otvaranja Sephore (i cjelokupnog cirkusa oko toga) izazvale istu reakciju pa nisam mogla jednostavno ovo prešutjeti
250 kozmetičkih proizvoda...
Avenue Mall...
Zar zaista nije dovoljno cool nazvati nešto hrvatskim imenom??
Pitam se samo koliko će stanovnika N. Zagreba, a i općenito stanovnika Lijepe nam naše znati pročitati i izgovoriti naziv novog shopping centra
Ali naravno, sve je to jako in jer prosječan Hrvat zapravo je menadžer koji zarađuje 15 tisuća kuna mjesečno (barem), živi u urbanoj vili , a njegova dokona supruga svakodnevno šopingira po Avenue Mallovima Prosječni Hrvat je u businessu, ide na team building, na poslu ima brain storming, a u slobodno vrijeme pije cocktails u lounge baru...
Potpuno se slažem da je sve to uvoz najgoreg smeća sa Zapada koje nam se nameće kao da su najveća sreća i blagostanje (i ljudi to tako prihvaćaju, što je najžalosnije).
Eto, morala sam si dat oduška jer se užasavam kad ljudi kao sumanuti hrle na otvaranje nekog (svakog!) dućana, satima stoje u redu (čak i po kiši!), tuku se da bi kupili prozvod na akciji bez obzira što im zapravo i ne treba... al to je sve cool

Ispričavam se na pisanom izgredu i sad slobodno nastavite u revijalnom tonu
hajdi is offline  
Odgovori s citatom