Tema: Celibat
Pogledaj jedan post
Old 05.12.2008., 22:15   #18
jedna prijateljica je u celibatu, jedna rađa naveliko. jedna od njih dvije duhovo stagnira. hm pitanje je sad koja :P

al oću reć, nema tu na silu, nije nijedna odabrala to svoje nego je to njihov put.

i ja sam veliku većinu vremena u celibatu, i meni je dobro... (prije me to smetalo, istodobna potreba za slobodom, koju nisam kužila, i za ljubavlju).... a da moja prijateljica ta šta ima djecu a mlada, živi mojim životom bez posjedovanja, psihijatrija bi joj bila dom.
meni bi pak da sam posjedovana i da posjedujem, na klasičan način.

nekoć mi se život svodio na iluzijice kratkoročne u vezi odnosa, pa nakon svake opet duuuže razdoblje celibata, a sad sam amo reć u celibatu ... no to više nije celibat, nego most

nekoć sam istodobno htjela ljubav odma (jer su me tako učili, da mi TREBA) plus sam osjećala iznutra slobodarski impuls koji mi nikako niej bio jasan..... kako to da sam se sabotirala u vezi onog za što sam živjela

sad tek kužim što je moja istinska volja
A to više nisu ni vječne drame, a bogme ni brzinska rješenja

ne znam što da kažem na ovu temu osim da je to sve INDIVIDUALNO

sve što mi se događa događa mi se jer mi je potrebno, isto tako i s mirovanjem.
pretposatvljam da i drugi biraju ono što im je najbolje, mada se drugima ne činilo tako.






zanimljivo mi je to kod nekih recimo, kao kad žele IDEALNOG, a same su uvrh glave po misec dana....
sama logika kaže da dok se ideali pojave treba vremena


najbitnija stvar u Ljubavi - bezuvjetnoj, vječnoj-je da nitko nije žrtva, a to je moguće tek onda kad jedan drugog nimalo ne trebaju, nego žele.
tako da onaj tko teži toj najvišoj jednostavno mora doći do toga da ne posjeduje = u celibatu je (koliko god) = da bi se mogao sjediniti po čistoj slobodnoj volji

dakle ko i sve ostali duhovni instrumenti - celibat tek onda kada je spontan

što će reć da nema se tu što mozgat

svi koji su se ikad varali da u nekom odnosu ima ljubavi, znaju da se takav odnos konzumra prije nego onaj u kojem je stavrno ima, najčešće
jer kad volimo ekstaza je u dodirivanju jagodice prsta te osobe a kad se radi o onom "idemo na spoj, godinama ćemo za ruku, no ne brini jednom ćemo se vjenčat i oplodit, točnije prvo ću te "slučajno" oplodit"...... onda normalna stvar da želiš poljubac pa odma sex
triba popunit prazninu

a u bezuvjetnim stavrima se također radi o praznini, no onoj koja označava bogatstvo, prostor kreaciej i slobodu od nagona
malizia is offline  
Odgovori s citatom