Pogledaj jedan post
Old 14.01.2011., 18:40   #133
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
Hvala ti na torentu, skinuo sam pa ću pogledati nekom prilikom šta se tu radi, ali tek nakon što završim Batesovu knjigu.
Nema na cemu. U stvari sve vezbe u oba torenta da probas kada zavrsis sa citanjem knjige... To cu i ja samo da ugrabim vreme, e onda ce biti pravo vezbanje.
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
Do sada sam pročitao preko dvije trećine Batesove knjige i on nije radio te vježbe. To ne znači da te vježbe nisu korisne, ali mislim da on nije radio te stvari.
Da, ali jesu Jogine vezbe. A Joga za oci je takodje jako dobra, ako ne i bolja od nekih Bejtsovih vezbi. Mnogi koji rade vezbe rade Bejtsove i Joga vezbe za oci. Ja od Bejtsovih samo dlanovanje i ponekad njihanje i siftovanje (pogled na jednu tacku, pa na drugu)...E da sta kaze Bejts za shift?? Ne znam kako to da vezbam u potpunosti, a deluje lako...Da mozda uzmem beo papir i oznacim dosta tacaka, pa brzo od jedne do druge, a ne jednu pa drugu...(?)
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
Vid stalno varira, to sam dosta puta vidio kod sebe a i Bates je pričao da vid stalno varira svima, i onima koji nemaju dioptriju. Meni je jedan dio dana bolji nego u drugi dio dana, a osjetno na vid utiče količina svjetlosti, po sunčanijim danima je vid osjetno bolji nego po oblačnim, isto tako čim počne padati mrak vid je sve slabiji. Čitao sam o uzrocima toga nakon što sam primjetio da se to dešava, kad ima više svjetlosti zjenica se smanji pa svjetlost ulazi pod manjim uglom i manje su greške prelamanja svjetlosti u oku usljed dioptrije, tako nešto. I ja sam imao periode kad mi je vid bio osjetno bolji i dosta sam se obradovao ali sam vidio da već sledeći dan vid bude po starom. Tako da ta poboljšanja vida mogu biti prava poboljšanja ali mogu biti i samo ovako neka privremena, mada i privremena su super, inače se i kaže da to u početku budu privremena poboljšanja a onda postaju sve češća. Samo treba nastaviti vježbati, nešto što bih i ja morao. Nažalost više sam čitao o svemu ovome nego vježbao.
Aha. Hvala i za karte.
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom