Pogledaj jedan post
Old 21.05.2012., 09:09   #81
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovdje se nekoliko puta napisalo da djeci ne treba dopustiti da odlučuju.
to nitko nije napisao

Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Cijeli sustav je tako postavljen, od odluka koje netko mora donositi sa 14 godina..
to je još dobro, u nekim je zemljama sustav postavljen tako da se odluka donosi kad dijete ima 10/11 godina

Quote:
uostalom stava sam da skole za konobare, frizere,slaba struja,krojace, vozace itd.(opcenito SUO) u ovom obliku kakvom ih imamo zapravo promasene.To su struke koje se mogu nauciti( i trebale bi se nauciti) kroz rad i polagati recimo drzavni strukovni ispit.
pa da, zašto bi konobari/frizerke/krojačice i slično bili pismeni, znali strane jezike, osnove vođenja posla ili kamatni račun i imali, zapravo, imalo nekog općeg znanja koje bi bilo je jednostavno dobro da čovjek koji hodi po svijetu ima?! ne, neka budu potpuno neuki, i samo znaju donosit kavu/šišat kosu/provlačit kroz mašinu ono što je netko drugi skrojio...

Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Moram priznati da se naravno kao svaki roditelj bojim kakav će jednog dana biti čovjek ali pokažite mi roditelja koji nekada na to ne pomisli..
ne znam kako si došla do toga da je izbor srednje škole presudan za to kakav će čovjek biti?!

i konstantno se provlači kroz temu kako je najbolji izbor obrazovanja/zanimanja onaj koji će se najviše isplatiti, koji će biti najzapošljiviji i slično.
gle, važno je željeti da dijete može naći posao i prehranit sebe i eventualnu buduću obitelj, al ja sam generalno da treba upisivati škole i fakultete koji te - zanimaju.
pa ćeš onda biti dobar i uspješan i u njima i u kasnijem bavljenju time.

evo, ja sam, recimo, svojoj sestri sugerirala koju srednju školu, a i koji studij da upiše. sugerirala, savjetovala, ne nametnula. bila je u dilemi, imala je par opcija, ali nije mogla odlučiti. pogodak je bilo i jedno i drugo.
(iako, eto, među opcijama za fakultet joj je bio i studij filozofije, za što sam joj rekla onu staru 'what can you do with a philosophy degree? you can think deep thoughts about being unemployed' )
naravno, da je bila svim srcem za filozofiju i ništa drugo, ne bih joj skakala po glavi kak ne bude nikad našla posao.
__________________
mogli bismo

Zadnje uređivanje Lali Puna : 21.05.2012. at 09:16.
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom