Pogledaj jedan post
Old 05.04.2017., 22:12   #24
Nakon 13 godina ????????!!!!!!!!!!

Danas mi je stiga ovrha da nisam platio TV preplatu za 3 mjeseca 2004. ??!!!
Sve je friško potpisano preko Handžekovića i Zadarskog suda !
Navodno da se radi o nekoj ovrsi koja je te 2004. godine sprovedena (što mi je u sijećanju). Pričajući sa pravnikom, radi se o nekakvoj staroj ovrsi koja se nije naplatila ??!! Nije mi tu ništa jasno jer sam u istoj firmi 30 godina i uvijek je bilo novca na računu. A da i nije bilo novca, naplatilo bi se odmah slijedeći mjesec ili dva. A znam da me je te godine Handžeković opalio sa 1200 kuna jer sam bio prešao na trajni nalog. Bilo mi je dopizdilo dolaženje inkasatora na vrata , a često mi nije mogao ni naći.

Navodno da se radi o ovoj situaciji :
http://www.glas-slavonije.hr/296943/...o-zastare-nema

POUČNO ISKUSTVO OVRŠENE OSJEČANKE
Ovrha joj stigla nakon čak 11 godina od nastanka duga, no zastare nema!

Zapamtite što je nastavni prijedlog!
Njen slučaj treba zanimati sve one koji se nađu u sličnoj situaciji, s tolikim protokom vremena, pa u slučaju nekog iznenadnog, prijašnjeg duga računaju na institut zastare. No, u ovom slučaju zastare nema, postoji samo dug, ali, navode u Općinskom sudu u Osijeku, i rješenje s datumom 18. listopada 2005. koji je, kaže njegova glasnogovornica, sutkinja Snježana Androš, ovršenica uredno primila, ali na nj, kaže, nije reagirano. Ističe, sve je u skladu s Ovršnim zakonom.




A ovdje se spominju nekih 10 godina za zastaru :
http://www.24sata.hr/potrosac/ovrhe-...di-fina-346623


Pitanje: Kolika je zastara za ovrhe? Odlazi li u zastaru postupak blokade računa koji provodi Fina i nakon koliko godina?

Odgovor: Apsolutna je zastara na pravomoćnost ovrhe deset godina. Ali to vrijedi samo ako ovrhovoditelj ne obnovi postupak prije tog roka, objašnjava Igor Vujović iz udruge Potrošač i dodaje da, kao i kod svih ostalih pozivanja na zastaru (neplaćeni računi i ostalo), zastara ne nastupa po sili zakona niti je sud dužan upozoriti ovršenika da je ovrha u zastari. Ovršenik se na zastaru mora pozvati sam i to obavezno pismenim putem. Pozivanje na zastaru je najbolje poslati poštom, preporučenom pošiljkom jer to poslije može biti dokaz da se ovršenik pozvao na zastaru. U Potrošaču savjetuju svima koji se pozivaju na zastaru da čuvaju dopis koji su poslali i potvrdu iz pošte da su isti dopis poslali na pravu adresu. Zastare nema za postupak blokade računa koji provodi Fina.


Onda se svi čudimo da nam mladi bježe glavom bez obzira iz ove države , ankon ovako divnog pravnog poretka ??!!!
Netko dobija ovrhu nakon 13 godina, a netko pretvori hotel-dvorac u svoj privatnu vilu i sve je legalno !
krena is online now  
Odgovori s citatom