Pogledaj jedan post
Old 08.09.2017., 13:48   #36
Iako je tema dodir Duha Svetog, slažem se s Nemruth Dagi da takva iskustva nisu vezana isključivo za kršćanski koncept Boga i Duha Svetoga, već da su to samo jedna od imena za pojave i iskustva koja su univerzalna i ne ovise o kulturološkoj i vjerskoj pripadnosti. Kako je rekao krena, možemo to generalno nazvati ne-obična stvarnost.

Inače, @krena, sviđa mi se iskustvo tvog prijatelja koje si naveo jer me je baš podsjetilo na iskustvo koje je opisao Morihei Ueshiba, osnivač aikida, koji dakako nije bio kršćanin već je kao Japanac bio povezan sa šintoizmom, zen-budizmom a bio je i pripadnik Omoto religije / sekte:

1925.g. hodao sam u vrtu, zemlja se pomakla, zlatna para izvirala je iz zemlje i obavijala moje tijelo. Osjetio sam se transformiranim u zlatno biće. U isto vrijeme osjetio sam svjetlo kao „feather“ u mom umu i tijelu. Mogao sam razumjeti jezik ptica. Razumio sam značenje kreacije. U tom trenutku sam shvatio: Izvor „bu“ je božja ljubav- duh zaštite svih stvari. Suze radosnice potekle su niz moje obraze. Od tada gledao sam ovaj cijeli svijet kao moju obitelj: Sunce, Mjesec i zvijezde su također moji prijatelji. Slava, bogatstvo, status nisu mi više ništa značili.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom