Pogledaj jedan post
Old 25.09.2017., 13:01   #65
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Znam. Dijelom.
Sebe.
Otkrih ga sa 6 godina a vezano je za jedan događaj o kojem neb javno. To je više za alternativu i tak. Mogu samo reći Bog je ljubav, svjetlost... sve stvoreno i sve što se stvara.Alfa i omega. Bezuvjetna ljubav i sloboda. Mi pripadamo Bogu ali smo slobodni ljubiti Ga.Toliko o tome.

Ostale spoznaje o Bogu i neko dublje istraživanje počelo je sa odlascima na vjeronauk, iako nitko od mojih roditelja nije bio baš praktičan vjernik.
Zapravo svatko za sebe otkriva Boga.
Dođe tako u fazu života i preispitivanja. Svaki praktičan vjernik, bez obzira kojoj vjeri pripada, svaki radoznao čovjek željan duhovnih spoznaja otkriva Boga.

Onda kako je napisala u svom Dnevniku sv. Faustina Kowalska :
Bog se svakoj vjerničkoj duši otkriva osobno, samo ga ta duša u nečemu njoj svojstvenom prepoznaje.
Trik je u otvorenom srcu. Boga treba dopustiti a ne formirati Ga u glavi i ideji (svojoj ili tuđoj ideji koja sa duhovnošću nema veze npr.laboratorijska znanost) pa ga takvoga isčekivati. To nejde.
Tko traži otvorenog i čistog srca, kao dijete, bez kontrole ega... taj će Ga i spoznati. Tko ne želi ili ne dopušta taj neće.

Nadam se da nisam ništa zakomplicirala kak' obično znam
Ti bi vjerojatno rekla da je moga prijatelja posjetio vrag:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=114
krena is offline  
Odgovori s citatom