Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 14:36   #551
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Boga ovdje nema. NA Zemlji se vrsi volja ljudi, ne bozija volja i to zato sto smo mi tako htjeli.
Htjeli smo slobodnu volju i individualnost... dobili smo .
A, ne znam da li ga ima ili nema, ali ovako kako je ne valja pa kako god da uzmeš...
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Točno tako. On to ne želi. To loše ima svoju dobru ulogu i zato je tu, kao poticaj za učenje. Stvar je u tome da živimo u iluziji koja postoji kao sredstvo koje će nam pomoći da brže učimo i napredujemo. Stvarni svijet je čista ljubav i ništa drugo ne može niti postojati. Ljubav ovoga svijeta i njegovih nedaća je ubrzavanje našeg učenja i napredovanja. Mi smo sami po svojoj slobodnoj volji kreatori takvih nevolja radi vlastitog napredovanja. Tolika je želja i navala ući u ovaj svijet i njegove "nevolje" da postoji sustav koji određuje prvenstvo jer nema mjesta za sve koji se žele inkarnirati. Napredniji imaju prednost.
Ne samo da Bog to ne želi prekinuti, nego će zbog sve većeg razvoja budući sustavi na ovakvim razinama imati još kompliciranije uvjete. Mi smo sada top klasa ali će među svjetovima koji dolaze poslije nas na ovakvim razinama biti onih s još težim i naprednijim uvjetima.
Pa učimo već koliko ono tisuća godina?

Kako netko tko je navodno neizmjerno dobar i milostiv može gledati sve ovo što se događa i ne mrdnuti ni malim prstom da bi makar ublažio patnju?? Isto je s onim da kako netko toliko inteligentan i velik stvara neka bića koja moraju ubijati druga bića da bi se prehranila i održala na životu?

Ja nekako mislim da bog ako postoji, da je to neko biće bez duše i emocija odnosno potpuno hladnokrvno. (Kao da je reptil? )
A nama je dana i duša i emocije. Da bi možda više patili? Možda se taj "bog" i njegovi hrane tim našim patnjama i strahom koji proizvodimo (čitao sam nedavno priče i o onim tzv. Arkoncima, ili kako im je već ime...)
I SVIM živim bićima na ovom planetu je od rođenja po defaultu u svijest ugrađen strah od smrti i nagon za preživljavanjem. Jel to možda zato da nas što je moguće duže zadrže u ovom zatvoru od planeta da bi im proizvodili što više hrane??

Ne znam, puno je pitanja, a samo je jedan odgovor - jedna istina!

lp, Wolf.
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom