Pogledaj jedan post
Old 23.04.2008., 10:22   #2
Quote:
AlinaIlina kaže: Pogledaj post
čula sam već za slučajeve gdje netko iznajmi vlastiti stan , a onda ti se najmoprimac više ne da van, prisvoji stan i neće ti otvorit vrata.

policija kaže da nema ništa s tim, i kažu ti da moraš dat slučaj na sud!

a svi znamo koliko se godina rasteže nešto po sudu i tko će plaćat taj sud za ništa?!!!

prijava kod javnog bilježnika izgleda nema nikakav značaj

pitanje je: kako se ja mogu osigurat protiv ovakvih opasnosti kod iznjamljivanja stana??

neka žena s djetetom koja mi se javila da se želi prijavit da stanuje kod mene, sumnjiva mi je jako, mislim da se želi prijavit da mi lakše uzme stan, ono, da kaže da je stan na njeno ime..znači njezin?
Nije ti to ništa, može najmoprimac i falsificirati tvoju osobnu i prodati tvoj stan

No šalu na stranu, najbolja zaštita ti je solemnizirani ugovor o najmu koji predstavlja ovršnu ispravu i temelje kojea, u slučaju da se najmoprimac ne pridržava odredaba ugovora o najmu, možeš odmah pokrnuti ovrhu radi njegovog iseljenja. Javnobilježnička nagrada za takav ugovor je viša nego za običnu ovjeru potpisa, možda i par tisuća kuna, ali ako ga imaš ne moraš voditi parnicu radi iseljenja, već odmah možeš krenuti u ovrhu.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom