Pogledaj jedan post
Old 19.11.2009., 15:53   #3
Arrow Forex

UVOD II

Ajd da se i ja malo ubacim. "Razjasniti" ću neke stvari, i iznesti neke činjenice. Nešto će možda biti teško za shvatiti i povjerovati al to je na vama.

1. Sve što ste čitali o "Forexu" u našim novinama, o prevarama itd. ,nema veze sa Forexom. To se zove HYIP(High Yield Investment Programs) program i radi(čitaj vara) na principu Ponzi šeme i NEMA VEZE sa Forexom(lako šta oni pišu na stranici). Ponzi šema je slijedeća, na primjer , ja se registriram na neki HYIP(npr. Finanzas Forex) i stavim $1000 i nudi se 10% mjesečno, znači 100$. Onaj tko se registrira poslije mene i uloži lovu OD NJEGA se uzme tih 100$ da bi se dalo meni, itd u nedogled sve DOK se "ulagači" sve manje registriraju i onda nemaju od koga uzimat da daju "novima" Shvaćate? Zaključak: BJEŽITE OD TOGA i ne povezujte to sa Forexom.

2.Trejdanje na Forexu se može naučiti kod kuće, potrebno je imati računalo i internet. NE PLAČAJTE NIKAKVE TEČAJEVE i ostale gluposti misleći da će te BRŽE i bolje naučiti. Većina tih "gurua" šta drže tečajeve nikad nisu ni trejdali za pravi novac nego zarađuju preko tih tečajeva i u tome vide brzu zaradu.

a)FOREX NIJE brza zarada i to nesmije biti motiv za početi učiti kako trejdati
b)FOREX je maraton ne sprint! (ne, netreba trčati nigdje ovo je samo metafora)
c)Kad NAUČIŠ trejdati, samo je pitanje vremena kad češ zaraditi svoj prvi milijun

SVE što vam treba za započeti svoje Forex putovanje je ova ŠKOLA, vrijeme i čvrsta volja.

Sada je najbolje vrijeme za početi učiti. Zima je duga. Bit ćete "na konju" kad se sve legalizira u HR. Kad oglasi za tečajeve, Hrvatski brokeri, reklame, prilozi na TV-u počnu iskakati sa svih strana ,VI ćete se samo smijati svemu tome i biti ponosni što već nešto znate o tome svemu ili ste čak spremni za trgovati za pravi novac i/ili već ste počeli kreirati svoju financijsku neovisnost. Razmislite o tome.

3. Forex trejdanje je posao. Forex nije težak za naučiti, kada SHVATIŠ kako tržište funkcionira(ponuda-potražnja itd)sve će biti lako. Velike svjetske institucije i banke ŽELE predočiti Forex kao nešto teško i komplicirano i nežele da VI naučite zarađivati jer njima "uzimate" novac!

4. Kako trejdati na Forexu ti nemože nitko "pokazati" i naučiti te preko noći. Može ti samo dati neki "sistem" sa "crno-bijelim" pravilima, al ako NE RAZUMIJEŠ kako tržište funkcionira, ako ne razumiješ zašto baš sada moraš "kupiti" ili "prodati" niti jedan sistem te neće učiniti bogatim, i samo je pitanje vremena kada češ izgubiti lovu i odustati od svega i reći "ovo je preteško za mene". Moraš prvo naučiti i shvatiti osnovne stvari.

5. Tek kada završiš "školu" i imaš neko osnovno znaje onda možeš izabrati brokera i početi vježbati na DEMO računu.

Ovo su odlični temelji i odskočna daska u financijsku neovisnost.

Slijedeći post će biti o "vrstama trejdera" ovisno o slobodnom vremenu i ostalim faktorima. Koja ste VI vrsta budućeg trejdera i s kojom strategijom ćete "napasti" tržište.

JD
__________________
Printing money with Forex trading

Zadnje uređivanje bilokoje : 21.01.2010. at 10:33. Reason: naslov
JayDee is offline  
Odgovori s citatom