Pogledaj jedan post
Old 22.06.2012., 21:21   #88
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Toliko uvod o materijalizmu da bi samog sebe pokopao tvrdnjom da advance nije volonterski.

Vidim da oni tamo štancaju vijesti ko HINA. Dovoljno je pogledati broj članaka s današnjim datumom. Dok u Jutarnjem i Večernjem primaju plaću za toliku produktivnost ovi to navodno rade volonterski. Ja ne znam baš za puno volonterskih novinara. Da su članovi raznih marginalnih i ekstremistikih organizacija poput komunista i nacista svojevremeno štampali svoje biltene jesu no čak su i oni bili financirani. Jer to iziskuje vrijeme. Račune i hranu neko treba plaćati.

Osim Gordane Novak kao urednice, kao novinari se spominje Nemanja Lukić, Antun Roša, stanoviti Marko K. i D. Marjanović.
Pa naravno ... jer ti se nije moglo razaznati jel se vise sablaznjavas nad napisima u doticnom mediju ili u mogucnosti da netko djeluje i volonterski !

Grozis se jednog i drugog podjednako !

Evo da skratimo pricu ... i da kazemo da je financiran .. nekim novcem ...
Opet kako to mjenja na stvari ? (osim mozda s nekog moralnog aspekta, ali ti s time onda nebi trebao imati problema, pa neznam cemu otpor)

Uostalom tko to kaze da advance nije pilot projekt nekakvog ruskog oligarha koji ce ipak na kraju iz svega izvuci korist kad se skupi doboljna baza korisnika !
"poslovni" model .. slican FB ! Samo se ceka dovoljna baza korisnika pa da se naljepe reklame ili na neki drugi "sofisticirani" nacin izvuce korist !

Al to opet ne mjenja na stvari !

Jer koja je razlika izmedju Davida Icke-a koji vidja gustere ili neke ludjakuse voditeljice sa Fox newsa (juznjackog naglaska) koja u svemu i svacemu vidi teroriste !!??

Mislim kad bih morao ostaviti ovcu na cuvanje .... nekome od to dvoje trebao bih se dobro dobro zamisliti !


Advance ko i svaki medij moze ti zasladit jutarnju kavu a moze te i otrovat ! Stvar je percepcije !

Al moramo bit malcice posteni pa reci ako nista daju rezime situacija iz neke druge perspektive (po meni cesto postenije) !
Evo npr. ... cesto su ima na naslovnicama ... problemi koji su rak rane drustava u kojiam se odvijaju !!! (globalno)
Sto se ne moze reci za lokalne medije tipa Jutarnji i slicno ... koji su sta se tice vijesti iz svijeta cista prepisivacina, (ili medijska blokada) ili ako je lokalno ...onda je to tipicni malagradjanski senzacionalizam ! Podilazneje masama nebi li se uzicarila koja kuna vise ! (npr. Naslovi koji nemaju veze sa sadrzajem) Tj. marketing-propaganda piju ti mozak na slamku a da ni ne primjetis!

Zadnje uređivanje O_D_E_Z : 22.06.2012. at 22:03.
O_D_E_Z is offline