Tema: Škrtost
Pogledaj jedan post
Old 28.01.2013., 10:40   #56
Quote:
fotomatik kaže: Pogledaj post
Škrtost je relativan pojam.

Škrtim se naziva svakoga tko ne želi dati nešto onome tko smatra da bi to nešto morao dobiti...
pa i nije baš relativan.
ova situacija gdje cura ni u kojem slučaju ne pomaže novčano svom dečku, koji je bolestan i iz tog razloga ne može raditi. nije li normalno i ljudski da ona svom dečku pomogne? znači, nije lijen, nije da ne želi raditi, nego ne može. prvo će pogledat svoje dupe, a on nek se već snađe.
vjerojatno su tu i drugi razlozi u pitanju, ali ti to ne bi nazvao... škrtošću?

ili da frenda, brata, sestru, curu, koga god pitaš da ti posudi 20 kn jer tog trena nemaš. i znaš da imaju, i da im nije bed izdvojit taj tren te novce, a vele da nemaju, da ti ne mogu dat. ne bi li to smatrao škrtim? ja bih.

i da imam love, a da ni kune ne želim dat nekom za lijepi poklon, nekom do kog mi je stalo, i da ću radije sve potrošit na sebe nego imat potrebu usrećit nekog drugog s nečim što ga veseli. to ti ne bi bila škrtost?

ja kad god imam neku lovu, razmišljam kaj bi mogla kupit staroj, kaj frendici, kaj dečku. ono, kava, čokolada, parfemčić. nešto što ne očekuju, sitnica, a razveselit će ih. ako čovjek sam razmišlja kak će te novce ostavit sebi. da, to je škrtost.
__________________
Ken, I grew up in Dublin. I love Dublin. If I grew up on a farm, and was retarded, Bruges might impress me but I didn't, so it doesn't.
Miss Scare is offline  
Odgovori s citatom