Tema: Škrtost
Pogledaj jedan post
Old 28.01.2013., 11:59   #57
Ja mislim da škrtost ne postoji.Postoje samo ljudi koji ne žele trošiti na stvari i/ili osobe koje im ništa ne znače ili im pak nemaju osobitu vrijednost..

Kad osoba upotrijebi frazu "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino" to prevedeno znači da kalkulira kako nije dovoljno bogat da bi se dovodio u situaciju da po x ili xy puta kupuje neku stvar ili artikl koja se smatra pod loše proizvedenom,kvarljivom i nečim čemu je predviđen kratak rok trajanja,a ne zato što bi toj osobi neki drugi artikl samom svojom skupoćom imao visoki značaj ili vrijednost..
Postoje stvari koje su jeftinije cijene,a dobre kvalitete i stvari koje su visoke cijene,a ništa ne nude od nekakve povišene kvalitete nego samo svoje ime,potpis i etiketu,tj. brand..a sam brand bez kvalitete i dugovječnosti stvari je logično drek na šibici..

Quote:
Miss Scare kaže: Pogledaj post
..da imam love, a da ni kune ne želim dat nekom za lijepi poklon, nekom do kog mi je stalo, i da ću radije sve potrošit na sebe nego imat potrebu usrećit nekog drugog s nečim što ga veseli. to ti ne bi bila škrtost?
Ne bi ,to samo znači da tu osobu ne smatraš vrijednom svojih novaca već više zaslužuješ da ih sama potrošiš.

Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
...a što bi se moglo reći o osobi koja iznenada dođe do neke love (u 6-znamenkastom iznosu) - nije to zaradila, nego dobila, nevažno kako - ali i dalje živi kao do tad? Sve je oročila i dalje nosi jedne čarape cijeli tjedan, ne razmišlja da se nekako skuči sa partnerom, sad kad ima priliku....partner joj ne radi trenutno, no traži posao, marljiv je, sigurno će nešto naći...no eto, onda oročila novce i dalje tjera po istom, nemaju se ni gdje viđati jer svatko živi sa starcima...ja sam mu rekla da ga ona ne voli, jasno i glasno, a on kaže da se ona brani sa: pa to nam nije dovoljno za stan, nije za ništa, nek samo taj novac bude...niti se maltene večerom nisu počastili...ne treba to, ona kaže da kaj bi trošili...kad i jesu zajedno, nije da ona uvijek sve plaća, jer on nešto zaradi u fušu, ali i dalje moraju kupovati baš najjeftiniju hranu, a i njemu su recimo nedavno zatrebali (iznenada) novci za naočale jer ih je razbio, a ono što je zaradio je otišlo na neke pretrage koje je radio jer je bolestan...ona nije smatrala da bi bilo OK dati mu lovu za naočale, na kraju smo se mi prijatelji "zmetali" za to...meni njega žao. A opet, njeni su novci, nisu vjenčani...hm? Uglavnom, njihova veza se temelji nekako na "svakome svoje", bilo je tako i kad je on radio i kad nije...dakle, iako on sad ne radi, ona ga nikako i nikada ne pomaže. A kad je njoj trebalo, on je ipak znao uskočiti. Njegova bolest bi mogla potrajati, možda duže neće moći redovno raditi, možda hoće....možda ona ne želi nekog uzdržavati.... Zanima me vaše mišljenje. Prije svega o tome kako netko može doći do takve love, a partnera, kvragu, niti na pizzu odvesti?!
U današnje vrijeme je sigurnija stvar imati stan ili novac na štednji od kojeg se ubire kamata nego ikakvog partnera.A zašto? Zato što prvo dvoje ostaje na svom mjestu,a partner se bez pol beda okrene i ode...jer se zaljubio,jel mu je dosadilo,jer je smrtno bolestan pa će umrijet itd...
što onda logički navodi da se bolje oslonit na materijalnu stvar nego na ijednog čovjeka..
Nije to ko Boran i Sila pa da ga u*iješ jer se predomislio

Quote:
zabogi kaže: Pogledaj post
uvjek kad od nekog dobijem lovu(od rodbine,na kladini,na kartama,ubiti uvjek kad bez čekića dođem do love,taj novac rasipam i bezveze trošim jer znam da sam ga dobio bez rada.

a novac koji pošteno zaradim svojom rukom e..to je druga stvar,trošim ga korisno,samo za potrebno i škrtarim na taj način,tad se ne rasipam.
Nije to ništa čudno,ljudi koji novac stječu radom i dobiju još nešta na poklon obično to poklonjeno utuku u gluposti,jer dobiveno gledaju pod "kako došlo-tako ošlo",dok oni kojima je to dobiveno sve na raspolaganju obično znaju i sa time jako racionalno jer im simbolizira egzistenciju,tj. preživljavanje ...
Ja sam naprimjer na svakom poslu koji mi je bio mrzak štedila maksimalno (i to zato što sam taj rad shvaćala u neku ruku kao osobno žrtvovanje),a na poslovima gdje mi je bilo lagodno i laganini,tu ne bi spremila ni lipe...
A što je još bolje,primjetila sam da to tako obično i funkcionira s većinom ljudi -dok se ne opamete..

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 28.01.2013. at 12:36.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom