Pogledaj jedan post
Old 01.10.2013., 14:42   #28
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Igrom slučaja upoznat sam sa situacijom u tadašnjoj Banjaluci i mislim da je ovdje opisana vrlo ublažena verzija događanja. Tamo su se događale puno gore stvari koje su uostalom i opisane u brojnim knjigama i svjedočanstvima.

Vukovar je stradao izvana, a Banja Luka je stradala 'iznutra' gotovo jednako gadno. I nije istina da su iseljavanja bila 1995, većina je istjerana 1992/93. Nemam želju ići u detalje kojih ima jako puno ali tamo se desio genocid nažalost, po svim parametrima. Primjerice rukovodstvo je javno na radiju izjavljivalo da su 'djeca iz mješovitih brakova dobra samo za praviti sapun', ili da se 'zabranjuje nesrpkinjama da rađaju u BL rodilištima'. Nevjerojatne stvari u jednoj praktički Europi koja je prošla nacizam. Nesrbi istjerani, srušeni im vjerski i kulturni objekti, preimenovane ulice i naselja. Cilj je bio zatrti svaki trag da su tu živjeli 'nepodobni'. Svako neka sam zaključi na koju to ideologiju podsjeća.

Nažalost podaci forumašice o broju ubijenih Hrvata tamo su daleko podcijenjeni. Npr. prema knjizi Luke Gavranovića iz 1995. 'Završna etapa provedbe politike genocida' od sredine 1992-1995 na području Sjeverozapaden Bosne (uglavnom BL i okolica) ubijeno je 850 Hrvata civila.

http://www.hic.hr/books/genocidom-do...ljenja/p02.htm

Banjaluka je nažalost i danas vodeći bastion onoga što je uzrokovalo rat u Jugoslaviji. To je grad koji je danas izvana čist, ali koji je potpuno izmijenjen u svakom pogledu u odnosu na prijeratno razdoblje. Tamo je genocid i etničko čišćenje uspjelo, i danas smatraju da je sve u redu. Bez obzira tko je kriv jer naravno nisu krivi narodi nego pojedinci, to je jedna trajno neprirodna situacija.

Oni koji su sa takvim stvarima upoznati a to istovremeno na neki način to toleriraju, moraju se zabrinuti sa sudbinu čovječanstva ako to postane prihvatljiv kriterij i modus operandi.
A pazi,cuo si za borbe u posavinu i koridor 92,e pa vidis, 12 beba koje su umrle i koje su bile okidac za operaciju,od njih 12,5 su cini mi se bila muslimanska[bosnjacka].
Ne kazem ja da ljudi nisu otisli,ali opet ti kazem,puno puno njih je otislo 96,
A danas, ljeti uz vrbas ne mozes proci,Seher,Novoselija,dio Mejdana,sve vrvi od auta sa Svedskim i Danskim tablicama,svi oni dodju,i vecini nije zao.

Ja sam bio u ratu,ali i dan danas,sam barem 2 puta u sedmici pozvan na jedan od njihovih rostilja,pricam puno sa ljudima o svim temama,sami su izabrali da odu,pogotovo tad kad je bio koridor,jer su mogli,niko im nije branio.
Istina bilo je upadanja u stanove i tome slicno.
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom