Pogledaj jedan post
Old 13.01.2018., 20:57   #114
Quote:
Blurred Vision kaže: Pogledaj post
Sreća, kao takva, nema nikakve veze sa seksualnošću jer sretni možemo biti i zbog n drugih stvari, što dovodi do zaključka da je sex, poradi sreće, daleko precijenjen.
U takvom okruženju npr. vlada općeniti stav da je nemoguće voljeti hendikepiranu osobu i da je to samo patnja, ili da je nemoguće biti u sretnom braku ako nedostaje seksa, po nekim općeprihvaćenim standardima, 3x tjedno, 5x tjedno itd.

Život nam donese svašta dok ga živimo i većinom ono što ne želimo.....

Opet ona stara, svako zlo za neko dobro, manje seksa - ali zato kvalitetnijeg. Naravno da se to kompenziralo i kroz razvoj nekih drugih područja u vezi tako da nismo ništa izgubili kako bi neki protumačili, upravo suprotno, razvili smo se još bolje jedno prema drugome unatoč tom uvriježenom "nedostatku", i nastavili u ljubavi narednih 10 godina. Neki bi rekli, nemoguće...

Pročitala i shvatila priču iz tvog ugla. Iz moga kutka ona zvuči sasvim drugačije. Smatram li da je zbog toga tvoja priča neispravna? Ne. Samo se ne odnosi na svakoga, kao ni moja.
Sretna jesam i mogu biti bez seksa ako nisam u vezi. Moja (ne)sreća tada nije proporcionalna njegovom nedostatku. Ali ako jesam u vezi, seks mi je veoma bitan činitelj sretne veze (jasno uz još neke druge stavke). I da, bila sam spremna i na razvod da su problemi koji su počeli po pitanju seksa i potrajali. Sebično od mene? Ne. Partner je i prije braka bio upoznat s činjenicom da mi je seks bitan.
O standardima koje spominješ, su priče za mulce. Onima kojima se te priče mogu podvaliti. Svaki par ima svoj standard, bilo to jednom dnevno ili jednom mjesečno.
Indvalidnu osobu i ja mogu voljeti. Samo ne znam odakle pretpostavka da oni nemaju seksualan život i potrebe?! Ja ih poznajem dosta koji imaju svoju djecu. Misliš da su nastala i rodila se po duhu svetome.
Tvoje iskustvo je zanimljivo i pohvalno (što je nisi ostavio). Točno je i da ne znamo što nam život nosi, ali treba s partnerom biti iskren i možda postoje načini koji se mogu primjeniti da sreća i zadovoljstvo budu obostrani.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom