Pogledaj jedan post
Old 07.10.2004., 11:16   #16
Quote:
margarita kaže:
ja imam implantiran zub - cetvorka, gornja desna - ovdje je to cub broj 17 (drugacije broije zube)

prvo su mi izvadili taj moj jadni krnjotak (imala sam tretman kanala na tom zubu pa je tek onda pukao uzduzh) pa su cekali 6 mjeseci da kost dobro zaraste da imaju u shta ugraditi korijen (sharaf)

onda su mi bushili vilicu i tu stavili implatant od titanija i to sve zashiju (bude kompletno ispod desni - ne vidish nishta) i to puste da se "primi" jedno 3-4 mjeseca i da dobro zaraste (meni su morali stavljati malo plastichne kosti jer se rupa od mog zuba nije ponovo potpuno ispunilka mojom kosti) - postoji i mala shansa da kost "odbije" ugadjeni sharaf

onda sam ishla na tretman gdje ti razrezhu desni na mjestu gdje je sharaf i onda na to stave "kapicu"

to je jedan metalni dio koi shtiti sharaf od hrane i svega...onda to mora da zaraste (desni oko te kapice) (cca mjesec dana)

na kraju sam ishla kod prostetichara (ovo ugradjivanje radi kirurug) i on je uzeo mjeru za krunu (tj. zub koji ce doci na taj sharaf), pa su onda uradili krunu od nekog "probnog" materijala pa sam ishla na probu (kao kod shnajderice ;-), pa su onda na kraju skinuli tu metalnu kapicu i usadili zub na taj sharaf -ali ne mozhe se odvrtat i zavrtat - jednom on zavrne i basta!



ja sam super zadovoljna - evo vec ga imam godinu i pol

samo se mora voditi racuna da se dobro ochisti posebnim zadebljalim koncem oko sharafa - to ce ti zubar pokazati

ja sam placala odvojeno sharaf i krunu i sve skupa me doshlo cca $4,000 (kanadskih)

i da - uuopce ne boli jer su me svakiput uspavali - ne narkoza nego bi mi dali valijum injekcju i kad bih zaspala oni bi mi "zamrzali" desni injekcijama (bash nisam zeljela slushati bushilicu kako drila po kosti)
ma bog te blagoslovio, bas sam to htjela cut od nekoga tko je to prosao sam i zna kak to sve zgleda...

a i 4000$ (pa makar i kanadskih) je puno vise od ovih mojih 7000 kn!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom