Tema: Šarplaninac
Pogledaj jedan post
Old 03.11.2010., 15:59   #129
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ha čuj, meni na toj slici izgleda kao pas. To što tebi rodijak daje riječ, to je lijepo, no ja se ne razumijem baš u bosanskohercegovačku kulturu i običaje, pa eto. Kad "drži se do tradicije" bude argument u kinologiji, treba kompletno cijelu zapaliti.

Bez DNA analize ne može se 100% znati je li čistokrvan.
Bez službene procijene registriranog kinološkog suca ne može se procijeniti poklapanje sa standardom i uzgojna vrijednost. Ili želiš da s te slike netko kaže da ti je pas super, da ima sve zube, da je pravilne visine i težine te razmjera, da pravilno hoda s dovoljnom dubinom koraka, da ima 2 zdrava testisa, da...?

Kao što rekoh, meni izgleda kao pas, i to prilično lijepi pas.

A ako ti je pas stvar "tvoje taštine", onda mi je žao psa.
ma ti mene zezas ja sam sa šarplanine draga ne iz bosne alo
iz makedonije curo
jesi ti uopće pročitala sta sam rekao sa šarplanine dolazi i ovaj pas sa uzgoje gdje stoljećima uzgajaju takvi psi pa neznam šta ti znači ona geografski položaj recimo kod vina svi prave vino ali geografski položaj označava vino kao autoktono i odrečuje okus itd.
tako i sa psima ovaj je autoktoni pa neznam sta vise da se kaže ako je pas sa šarplanine a otud im porijeklo onda stvarno neznam na koju vrstu ti mislis
znači ocjenu je dobio od registriranog kinoloskog suca u skoplju ne u bosni
a sto se tiće tradicije oćito jako malo znaš o sarplanincima jer ti ljudi koji njih uzgajaju dugo godina su jedini, i oni su očuvali vrstu i po njima ili od njih je priznat kao pasmina od engleza
alo

Zadnje uređivanje florian : 03.11.2010. at 16:06.
florian is offline  
Odgovori s citatom