Tema: Šarplaninac
Pogledaj jedan post
Old 03.11.2010., 19:37   #139
Odakle da ja znam od kuda si ti. Daj shvati da si hrpa slova na forumu, možeš biti neka curica iz Pule koja sprda ekipu na temi "Šarplaninci". Otprilike jednako su vjerodostojni i "dokazi" o čistokrvnosti tvog psa. "Moj pas je čistokrvan majkemi i mi to stoljećima tvrdimo jebovasja" nije kinološki ispravan dokument.
Jednako kao što broj poklanih vukova (za što bi u RH vlasnik psa završio u zatvoru) nije dokaz "čistokrvnosti". Psi iz radnih i izložbenih linija sasvim su druga priča i drugačije se ocjenjuju.

"Vrsta" je "pas", "vuk", "medvjed", "pastrva". "Rasa", "Pasmina" ili "sorta" je "šarplaninac", "sivi vuk", "grizli", "kalifornika". Pošto si makedonac pretpostavljam da imaš jezičnih problema pa ti samo blagonaklono objašnjavam.

Uzgoj pasa je BIZNIS, a vaših 20 seljaka koji imaju pse iz obiteljskog ponosa su manjina.

Sve ostalo što si napisao je brdo gluposti i neću se uopće poniziti da odgovaram. Ispada da je pas čistokrvan zato jer je "autokton" i da niti jedan pas koji nije "autokton", valjda na šarplanini, nije čistokrvan. Zar onda čistokrvni šarplaninci iz američkih linija nisu čistokrvni? A svaka džukela koja se okoti na tvojoj planini je šarplaninac? Jer ste vi "ozbiljni" i "držite do tradicije".

Ma daj.

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 03.11.2010. at 19:53.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom