Tema: Upala oka
Pogledaj jedan post
Old 15.12.2009., 23:43   #10
Očna mrena + upala (komplikacije)

Pozdrav svima,
Evo ovako imam stvarno jedan veliki problem,a to je očna mrena. Poćelo je to kad sam imao cca 10 godina(ne sječam se točno). Bio sma u školi,imali tjelesni,i točno se sječam,bio sam pao,od tog trenutka na dalje,desno oko mi se počelo mutiti. Pošao sma tad s majkom kod doktora oftamologa u Rijedi(nije privatnik),rekli su mi koliko se ja sječam,tada, da mi se navlači mrena na desno oko,brzo nakon toga sam bio hospitaliziran,jedno mjesec dana,nesjecam se tocno sta su mi radili.Ugl,nakon toga desno oko,skroz mutno. Kasnije,dakle već sa 13 godina, otišao sam bio u Zagreb kod privatnog doktora da me pregleda,i da vidimo šta on kaže,oni su mi rekli da se bez problema može operirati,da neće biti posljedica itd itd,stim da košta 10000kn. E sad,ovi u Rijeci su mi bili rekli da se još nemože na operaciju jer sam mlad, u pubertetu itd. ,da još pričekam sa tim. Našli smo neku vezu,i na kraju sam ipak operiran u Rijeci. E sad,problem je taj,što ja uz tu mrenu imam i upalu u dubini oka.Nakon operacija,vid je koliko se ja sječam bio ajmo reč dobar,ali zbog te upale,mrena se vratila,leča se zamutila opet.Išao sam na terapije, razbijanjem laserom te mutnine u dubini ok,vid bi mi bio dobar,dan dva,i opet bi mi se denso oko mutlo.Lijevo oko je bilo "zdravo",do jedno pred godinu dana, kad sam primjetio da se i na nju lagano mrena navlačiDokori su mi bili to rekli,da će doći i na lijevo. Naočale mi ne pomažu, sad imam 20 godina. Doktor mi govori da zbog te upale,nije jos dobro opet ici na operaciju da se to ocisti sve,jer da bi mi s eopet sve vratilo,nego da još malo pričekam da sazrije. Ali,meni stvarno više nije do čekanja.Stvarno više ne mogu ovako,nevidim čitat iz knjige,nevidim detaljo,samo što vidim čitat je na kompu,kad malo povećam.užas, stvarno više neznam šta ću.Idem na faks,informatika,3.godina.Teško mi je pratiti,pogotovo kad je na projektoru,nista ne vidim.
Bio bih zahvalan ako mi možete dati kakve prijedloge šta da činim dalje,upute bilo šta,bit ču vam jako zahvalan.
Da li da odem kod privatnika opet,pa da vidim za operaciju kod njega, ako imate kakvo preporuku kod kojeg itd.
Hvala unaprijed svima na feedbacku
Bone7ord is offline  
Odgovori s citatom