Pogledaj jedan post
Old 21.11.2010., 12:24   #512
KVI i cerebralna hemodinamika

Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Aha...a upute za rad im teba dati tko? Ti? I to samo zato jer ti smatraš da je to potrebno? Kad kažem ti, mislim na svakog tko ovdje nastupa isključivo ko ti.
Uopće nisi odgovorio Termiju. Dakle, dali postoji u tvom svemiru i natruha mogućnosti da CCSVI uopće zahtjeva ikakvu intervenciju?
Da možda CCSVI ipak nije malo "drugačije postavljen" od onoga što ti i tvoji ovdje mahnito, poput vaskularnih talibana, propovjedate i isčuđavate?

I da...što je to "hipoperfuzija mozga" molim te reci mi?....Ja recimo skoro svaki dan liječim tu "patologiju" u raznim prigodama. Ali su intervencije odavno poznate - masaža srca, dajem adrenalin, osiguravam dišni put i ventiliram bolesnika itd....jer "hipoperfuzija mozga" u pravilu završava putem u vječna lovišta i to vrlo brzo ili pak sa vigilnom komom ako je "hipoperfuzija mozga" trajala malo duže od nekoliko minuta...

Dakle, molimk te da kao kvalificiran ekonomista pojasniš ove medicinske finese kako meni tako i pučanstvu koje ovo čita...
Istina je, da sam u poslovni život krenuo sa prometnom dozvolom FEN-a u Zg. pred dosta desetaka godina. Vidim iz tvoje izjave da posjeduješ prometnu dozvolu MEF-a i da si specijalizirao kardiologiju. Dozvola za promet u društvenim zbivanjima služi samo za start pojedinca. Individualna vožnja se procjenjuje kroz cijeli život. Nitko nije s posjedovanjem dozvole u bilo kojoj sferi života automatski dobio prerogative na apsolutno znanje iz predmeta školovanja ili zanimanja.
Kad govorim o famoznim uputama za rad, ti bi trebao znati,da ja problematiziram medicinsku tehnologiju u širem smislu i poteškoće doktora koji su educirani da primjenjuju takozvanu «medicinu utemeljenu na dokazima» koja se oslanja na znanstvene spoznaje.Zapravo želim apostrofirati inertnost i subordinaciju medicinsko farmaceutskih mehanizama koja se javlja kod odlučivanja pristupu liječenja. Posljedice rada takvih sustava uživa u naravi, uvijek bolesni pacijent. Riječ je o problemu koji se javlja kod pružanja industrijaliziranih medicinskih usluga. Netko za nekoga misli i istražuje , a neki drugi u bijelim mantlima moraju to izvršavati.

Kao kvalificirani ekonomist pojasnit ću sa svog aspekta doktoru specijalistu kardiologije, a tako i pučanstvu koje čita ovaj topic na forumu.hr slijedeće medicinske finese, koje u biti nisu nikave posebne medicinske finese, već gole činjenice poznate svim zainteresiranima dugi niz godina.

Perfuzija je prokrvljavanje, a hipoperfuzija je podprokrvljavanje. Znači radi se o hemodinamici koja omogućuje normalne metaboličke procese ili usporenoj hemodinamici koja to ne omogućava.
Konkretno razgovaramo se o tkivu mozga. Zbog začepljenja internih jugularnih vena ( lijeva i desna) što je kod mene slučaj , dolazi do hemodinamičkih poremećaja perfuzije mozga zbog venskog zastoja.
Kod svakog pojedinca je određena arterijska i venska konfiguracija , krvožilni volumen i brzina-dinamika protoka krvi kroz krvožilne strukture tkiva mozga. Redefiniranjem kapaciteta venske odvodnje (drenaže) zbog venskih patologija, redefiniraju se parametri hemodinamike u krvožilnim strukturama mozga i narušavaju se metabolički procesi koji su zadati biološkim algoritmom. Zbog toga dolazi do patofizioloških procesa na razini svih stanica zahvaćenog tkiva.S vremenom pomaljaju se na zahvaćenom tkivu neurodegenerativni procesi i atrofija mozga. Usporenije kretanje krvi od zadate biološke cirkulatorne dinamike kroz krvožilne stukture mozga , zove se ili zovem ja hipoperfuzijom. O ekstrakranijalnoj ovisi i intrakranijalna venska drenaža .Jedan venski zastoj generira i zastoj u povezanim venskim granama. U cirkulaciji mozga je povezan arterijsko venski sustav. Poremećaj dinamike protoka , odnosno zatvora na venskom sustavu očituju se i na hemodinamici povezanog arterijskog sustava.
Cirkulacija u mozgu je povezana sa fiziologijom mozga. Iz toga prizlazi da poremećaji u cirkulaciji mozga dovode do patofizioloških procesa.

Poremećaj venske drenaže mozga nije nikakva novotarija, kojoj bi se forumski doktori trebali iščuđavati.
Konvencionalna medicina poznaje kroničnu venske insuficijenciju, a isto tako i vensku vratnu insuficijenciju, dijagnosticira ju i liječi.

Ja se ne liječim u svemiru, gdje ne važe osnovni postulati fizike, pa tako ni logički diskursi koje vrijede u svim znanostima. Ja sam Zemaljac i komuniciram sa Zemaljcima. Među njima, pronalazim i vrsne medicinske stručnjake sa kurikulumom prema svojem vlastitom odabiru.

Tvoji navodi: Ja recimo skoro svaki dan liječim tu "patologiju" u raznim prigodama. Ali su intervencije odavno poznate - masaža srca, dajem adrenalin, osiguravam dišni put i ventiliram bolesnika itd.... Provodiš logične tehnike kod hipoperfuzije jačeg intenziteta koje su generirane arterijskom problematikom. Mogu primjetiti, da tom tehnikom ne bi kod mene a niti kod ostalih pacijenata koji imaju začepljenja vratnog venoznog drenažnog sustava, postigao nikakve rezultate.

Sad bi trebao otvoriti linkove sa atlasom vratnih vena koje dreniraju mozak

http://www.theodora.com/anatomy/the_..._the_neck.html
http://www.slideshare.net/robswatski...a-visual-atlas

Molio bih te da kao doktor objasniš publici putem venskog atlasa, što se događa sa hemodinamikom mozga kad su obostrano začepljene interne jugularne vene koje su vrlo važne kod dreniranja mozga. Koje regije moždanog tkiva direktno ovise o drenaži unutrašnje lijeve i desne jugularne vene sa pridruženim venskim granama? Gdje odlazi gdje se nalazi oksigenirana krv koja se je trebala vratiti spomenutim i.j venama prema srcu. Što se događa sa pogođenim venskim stijenkama? Takvo stanje traje duže vrijeme. Ima li ili nema posljedica na vensko okolno tkivo?
Na koji način se prazni venski zastoj u mozgu kod obostrano začepljenjih internih jugularnih vena? Koji su smjerovi kolanja oksigenirane krvi zbog brana uzrokovanim neprovodljivim drenažnim venma? Što se događa sa venskim tlakom u venama i drugim venskim ograncima koje trpe opstrukciju drenaže?
Da li se krvožilna arterijsko-venska struktura mozga može adaptirati na takvo stanje? Može li doći do rekonfiguracije krvožilnih struktura kako bi se metabolički procesi odvijali u svim dijelovima mozga i da nema patologije na moždanom tkivu?

Da li neke venske koleterale i koje su to, koje kompenziraju obostranu neprohodnost i.j.vena i njihov drenažni kapacitet ?

To je za tebe vrlo benigno stanje pacijenta, koje ne zahtjeva intervenciju specijaliziranih liječnika?

Kako uopće djeluje venski zastoj na periferna tkiva? Antiinflamatorno ili proinflamatorno?

Odgovori na moja pitanja koji su ti upućeni,medicina je odavno apsolvirala.

Sad bi bio red, da se ti kao administrator/moderator i visoko kvalificirani meštar medicine-kardiolog, očituješ publici na laička zapažanja jednog bolesnika kojem je dijagnosticirana kronična venska insuficijencija i zbog koje mu u mozgu svugdje raste cvijeće.

Rast znanja ovisi isključivo o postojanju neslaganja.

re-xp is offline