Pogledaj jedan post
Old 19.03.2012., 22:56   #18
Mislim da smo svjedoci nove hrvatske sutnje, nakon one poslije sloma hrvatskog proljeca do 1990. i budjenja hrvatske nacionalne svijesti, evo sada je na djelu nova hrvatska sutnja. Cak i u godinama od 2000. i trecejanuarske smjene vlasti, hrvatska svijest bila je itekako budna, itekako zestoke rasprave vodile su se u pravcu haaskih optuznica, izjednacavanja krivnje itd. koliko god se tadasnja hrvatska politika trudila ispuniti apsolutno sve zahtjeve medjunarodne zajednice koji su isli u pravcu izjednacavanja krivnje radi pomirbe na ovim prostorima u ime novog ""tko nas to bre zavadi" bratstva i jedinstva, itekako su nailazili na otpor onog dijela hrvatskog nacionalnog bica koji se nije mirio sa takvom politikom. ali mislim da smo danas svjedoci necega sto vodi u totalni zaborav svega sto se desavalo tijekom 90-ih. u ime nekakvog europskog puta regije i u svrhu onoga kao sto josipovic kaze "hrvatska ce uciniti sve da pomogne srbiji na europskom putu", mi uopce nemamo nikakvu reakciju na bilo sta sto dolazi sa druge strane drine. zalosno, ali istinito. hrvatska sutnja, drugi dio.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom