Pogledaj jedan post
Old 13.05.2008., 12:38   #23
Ne želim biti dosadan, jer sam uletio na ovu temu no mene zanima komentar pravnika na to sa utuživanjem iz mog prethodnog posta.

Radi li to Upravitelj sam od sebe (pošto su neki dužni >3,5 godina) ili to službeno mora inicirati Predstavnik (trebaju li mu potpisi stanara možda?). Priče da ne mogu plaćati "ne pušim" jer ta bijeda od pričuve što plaćaju u maminoj zgradi je stvarno sramotna. Ni 1,56kn/m2, ali isto vrijedi i za one koji plaćaju puno više jer to rade da skupe novac za kritične popravke u svojoj zgradi. Neki bi sustanari živjeli u takvim oronulim zgradama koje trebaju popravke, a na tuđi račun. Kako je lijepo Vojky lijepo rekao: "Ako neće/ne mogu plaćati neka se odsele."

Mislim da bi se takvi popisi trebali objavljivati na oglasnoj ploči, ali i podijeliti svkom stanu jer onaj tko ne duguje boli ga briga. Na popisu bi npr. pisalo "Pero Perić; Dug 0,00kn", a iste te informacije netko može saznati sa pločice na vratima tog stanara ili na poštanskom sandučiću. Znači, "oštećen" je samo onaj tko se neplaćanjem svojevoljno doveo u taj položaj.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom