Pogledaj jedan post
Old 11.02.2009., 18:00   #17
je ljudi al zaboravila sma vam jos nekaj reci. kad mi raspali tuca, onda fino frknem u depru i pocnem nazivati frendicu koja mi je to sve skupa osigurala. onda mi ona fino pojasni da ju zvrcnem prije berbe jer komisija tek tada dolazi ustanoviti stetu.

par dana prije berbe dodje ekipa na ocevid. fino poskidaju sa par stabala sve plodove, fino ih zbroje i pocne klasiranje. ide 1.klasa, pa 1.a klasa, pa 2. klasa koje ima jedno 198 podklasa, pa 3. klasa i na kraju industrija. prema klasama se jasno daje procjena i tu seljak ( ja) obicno nadrapa, citaj dobije love da se rasplaces malo. ajd bolje ikaj nego nikaj.

bila mi je fora, jedne sma godine osigurala nasade u jadranskom. negdje oko uskrsa je raspalio takav strasan mraz da je sve skuril. zvala sma osiguravajuce drustvo da dodje ustanoviti stetu, mraz je jedno, tuca nekaj sasvim sesnajsto. na mrazu moraju dovuc guzice odmah. oni su fino dosli ali u prvoj polovici kolovoza i indolentno zakljucili da mraza i stete od njega-nema. bilo je drz-ne daj, ja na kraju tuzila. sva sreca sto imam u nasadima meteo-postaju koja kompjuterski biljezi 24 sata na dan temperature i to mi je posluzilo na sudu kao dokaz da je mraza doista bilo.

dobila sma tuzbu, odstetu i sve skupa al dragi moji, natezala sam se sa jadranskim osiguranjem par godina. zato pamet u glavu.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom